Профил на менаџерот: Tiago Nunes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tiago Nunes
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 6, 2008
Последна интеракција: Дек 6 2010, 18:25:13
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (63)
Освоени поени:0 (9)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (0.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(6/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tiago Nunes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 8
Број на најавувања:210
Време поминато на ГПРО:37.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
16-87 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
15 R-10 24 0 0 0 1 0 12 0 - - blank $-16.409.687 Задржи група
14 R-10 16 0 0 0 0 6 14 0.43 - - blank $2.195.120 Задржи група
13 R-10 22 0 0 0 0 2 12 0.17 - - blank $-1.695.083 Задржи група
12 R-10 26 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? blank $-6.940.838 Задржи група
11 R-10 34 0 0 0 0 0 8 0 - - blank $1.107.501 Задржи група