Профил на менаџерот: Fabio Pereira

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabio Pereira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 17, 2013
Последна интеракција: Денес во 20:22:58
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (415)
Освоени поени:0 (985)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (89)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: 0 (2.37)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(89/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabio Pereira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 5
Број на најавувања:2605
Време поминато на ГПРО:460.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 9
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Stephen Bird (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:5
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Bugatti Racing
Екипен пласман:213
Поени на тимот:272.0334

Спонзори

Ivory Seal (R72) - 14 трки
ManagerLeague (R72) - 11 трки
Ursina (R72) - 1 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70 A-9 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 5874 Pipirelli $28.438.178 Задржи група
69 A-9 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2988 Pipirelli $6.975.358 Задржи група
68 R-72 4 2 11 2 2 93 16 5.81 SF 4613 Pipirelli $14.053.595 Промовиран
67 R-72 5 0 4 1 1 54 17 3.18 QF 4332 Pipirelli $-5.573.893 Задржи група
66 R-72 9 0 0 1 0 28 17 1.65 SF 4001 Pipirelli $6.877.731 Задржи група
65 R-72 6 0 2 4 0 40 16 2.5 SF 4773 Pipirelli $-624.762 Задржи група
64 A-68 37 0 0 0 0 0 15 0 - 6203 Pipirelli $-6.211.359 Испаднат
63 R-52 1 6 15 2 0 130 17 7.65 W 2604 Pipirelli $18.492.738 Промовиран
62 R-52 5 2 6 0 1 65 14 4.64 QF 6065 Pipirelli $-13.562.154 Задржи група
61 R-52 7 1 2 0 0 46 16 2.88 R2 5877 Pipirelli $-36.536.977 Задржи група
60 R-52 7 1 3 0 0 35 15 2.33 - 5982 Pipirelli $4.949.707 Задржи група
54-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-337 15 0 0 0 0 0 0 - - 12594 Pipirelli $15.108.000 Задржи група
51-52 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 A-79 36 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-42.043.706 Пензиониран
49 A-79 18 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $10.499.231 Задржи група
48 R-298 1 4 11 1 2 93 17 5.47 SF ? Pipirelli $18.179.366 Промовиран
47 A-61 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $-20.556.506 Испаднат
46 R-78 3 9 9 4 9 98 17 5.76 SF ? Pipirelli $5.014.103 Промовиран
45 R-78 7 2 5 0 5 44 14 3.14 R1 - Pipirelli $-16.821.243 Задржи група
44 A-119 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-712.060 Испаднат
43 R-8 2 2 6 0 0 75 17 4.41 SF ? Pipirelli $11.219.028 Промовиран
42 R-8 4 3 7 0 0 68 17 4 QF ? Pipirelli $-4.071.605 Задржи група
41 R-8 7 0 4 0 0 36 17 2.12 R2 ? Pipirelli $-17.625.351 Задржи група
40 R-8 7 1 2 0 0 32 17 1.88 QF 2777 Pipirelli $-6.321.458 Задржи група
39 R-8 7 0 1 0 1 31 17 1.82 SF ? Pipirelli $7.371.195 Задржи група
38 R-8 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $7.673.992 Задржи група
37 R-8 17 0 0 0 1 0 13 0 - - Pipirelli $-8.959.203 Задржи група