Профил на менаџерот: Giovanni Barzaghi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Giovanni Barzaghi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 19, 2013
Последна интеракција: Вчера во 00:13:37
Постови на форумот:27  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (868)
Освоени поени:0 (1211)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (96)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: - (1.4)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(109/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Giovanni Barzaghi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 5
Број на најавувања:20765
Време поминато на ГПРО:1642.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 26
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Ricardo Ramos (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:32
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nuvolari Racing
Екипен пласман:34
Поени на тимот:0

Спонзори

Warstijner (A65) - 23 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 P-20 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1297 Pipirelli $16.645.590 Испаднат
87 A-65 4 1 5 0 0 52 17 3.06 QF 1090 Pipirelli $25.975.044 Промовиран
86 A-65 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2375 Pipirelli $23.846.111 Задржи група
85 P-13 31 0 0 0 0 0 16 0 - 3742 Pipirelli $15.865.710 Испаднат
84 P-13 13 0 0 0 0 14 16 0.88 QF 3173 Yokomama $5.131.224 Задржи група
83 P-13 20 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 414 Yokomama $6.648.182 Задржи група
82 P-13 10 1 2 3 1 24 16 1.5 R1 3266 Yokomama $45.440.974 Задржи група
81 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 488 Yokomama $13.640.397 Испаднат
80 M-1 13 1 2 0 0 19 17 1.12 R1 168 Yokomama $18.229.052 Задржи група
79 M-1 12 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 135 Yokomama $36.447.547 Задржи група
78 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 335 Pipirelli $36.327.729 Испаднат
77 M-4 3 3 6 0 2 69 17 4.06 R1 29 Dunnolop $42.848.369 Промовиран
76 M-4 17 0 0 0 0 10 17 0.59 - 187 Yokomama $17.538.467 Задржи група
75 M-4 27 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 238 Yokomama $45.751.383 Задржи група
74 M-4 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 240 Yokomama $25.972.556 Задржи група
73 P-19 2 3 8 1 1 85 17 5 SF 101 Yokomama $26.036.951 Промовиран
72 P-19 8 0 1 0 0 23 15 1.53 R2 4560 Yokomama $34.066.460 Задржи група
71 P-19 19 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 378 Yokomama $22.839.507 Задржи група
70 P-19 9 1 2 2 0 23 17 1.35 R1 501 Yokomama $59.494.449 Задржи група
69 P-19 23 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 321 Yokomama $62.804.157 Задржи група
68 P-19 9 0 1 1 0 16 17 0.94 R1 421 Yokomama $65.741.669 Задржи група
67 P-19 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 661 Yokomama $12.919.553 Задржи група
66 P-19 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1044 Yokomama $8.152.713 Задржи група
65 P-19 15 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 1892 Yokomama $16.936.578 Задржи група
64 P-19 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 452 Yokomama $36.503.172 Задржи група
63 A-113 2 2 15 4 0 121 17 7.12 SF 628 Pipirelli $34.246.073 Промовиран
62 A-113 7 0 1 1 1 30 17 1.76 QF 2426 Pipirelli $40.555.682 Задржи група
61 A-113 11 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 6012 Pipirelli $24.639.145 Задржи група
60 A-113 13 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 1541 Pipirelli $7.765.320 Задржи група
59 A-113 7 0 1 0 0 26 17 1.53 QF 1125 Pipirelli $23.384.977 Задржи група
58 A-113 9 0 0 1 0 30 17 1.76 SF 1190 Pipirelli $22.925.677 Задржи група
57 A-113 12 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 3273 Pipirelli $21.530.020 Задржи група
56 A-113 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3867 Pipirelli $6.508.148 Задржи група
55 P-2 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 4636 Avonn $6.765.775 Испаднат
54 M-2 34 0 0 0 0 0 16 0 - 2877 Yokomama $-4.831.628 Испаднат
53 P-6 4 0 2 0 1 38 17 2.24 QF 4221 Dunnolop $25.719.558 Промовиран
52 P-6 17 0 1 0 0 11 17 0.65 - ? Yokomama $19.028.347 Задржи група
51 P-6 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Yokomama $18.634.998 Задржи група
50 P-6 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Avonn $484.245 Задржи група
49 P-6 5 0 1 0 0 36 17 2.12 R1 273 Avonn $31.403.508 Задржи група
48 P-6 8 0 2 0 0 18 17 1.06 R1 221 Avonn $20.919.295 Задржи група
47 A-96 1 9 12 2 8 119 17 7 QF 334 Pipirelli $83.321.457 Промовиран
46 A-96 4 1 4 0 1 69 17 4.06 QF 465 Pipirelli $56.436.050 Задржи група
45 A-96 22 0 0 0 0 4 15 0.27 - - Pipirelli $80.268.674 Задржи група
44 A-96 18 0 0 0 1 9 17 0.53 QF ? Pipirelli $107.077.099 Задржи група
43 A-96 10 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 ? Pipirelli $73.790.863 Задржи група
42 A-96 12 1 2 0 1 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $37.162.951 Задржи група
41 R-322 2 4 10 0 1 97 15 6.47 W - Pipirelli $27.249.783 Промовиран
40 A-37 14 0 1 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $-35.169.099 Испаднат
39 A-37 26 0 0 0 0 0 17 0 - 1330 Pipirelli $9.307.567 Задржи група
38 R-295 7 2 5 1 1 57 16 3.56 QF - Pipirelli $9.226.278 Промовиран*
37 R-295 10 0 1 0 0 16 13 1.23 - - Pipirelli $681.005 Задржи група