Профил на менаџерот: Reinaldo Astudillo Valera

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Reinaldo Astudillo Valera
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 24, 2013
Последна интеракција: Вчера во 05:36:53
Постови на форумот:15  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (612)
Освоени поени:84 (1128)
Победи:6 (33)
Подиуми:7 (83)
Пол-позиции:2 (15)
Најбрзи круга:5 (32)
Просечно поени/трка: 7 (1.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

30% отклучени

(105/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Reinaldo Astudillo Valera Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 9
Број на најавувања:3064
Време поминато на ГПРО:707.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 116
Позиција во сезоната:2
Пари: $?.???.???
Возач: Rinaldo Lavaggi (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 VENEZUELA GP
Екипен пласман:400
Поени на тимот:126.1331

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Reinaldo Astudillo Valera (Последна обнова: Јул 17 2016, 00:07:40)
Eleven seasons in Rookie, one championship; six seasons in Ama, one championship; at last my first season in Pro, very hard but exciting, i hope make good job for me and my team. By the way, the best team of Venezuela, and iˋm CEO. Follow us, of course, just if you can