Профил на менаџерот: Marko Simić

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marko Simić
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2013
Последна интеракција: Сеп 23 2018, 15:54:07
Постови на форумот:29  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (376)
Освоени поени:0 (763)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (48)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (2.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(52/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marko Simić Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 9
Број на најавувања:782
Време поминато на ГПРО:446.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
61-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 A-32 34 0 0 0 0 0 0 - - 11130 Pipirelli $39.076.840 Пензиониран
59 A-32 9 0 1 0 0 30 15 2 QF 5158 Pipirelli $46.061.605 Задржи група
58 A-32 6 1 3 0 3 60 17 3.53 QF 795 Pipirelli $54.148.422 Задржи група
57 A-32 4 0 2 0 1 64 17 3.76 QF 859 Pipirelli $66.548.145 Задржи група
56 A-32 10 0 0 0 0 20 17 1.18 QF 976 Pipirelli $57.632.465 Задржи група
55 A-32 4 0 6 1 2 68 17 4 SF 977 Pipirelli $66.869.787 Задржи група
54 A-32 6 1 2 1 0 42 15 2.8 QF 5320 Pipirelli $27.076.577 Задржи група
53 P-23 38 0 0 0 0 0 17 0 R2 515 Dunnolop $32.746.935 Испаднат
52 A-76 1 3 10 3 3 98 17 5.76 QF 658 Pipirelli $71.770.944 Промовиран
51 A-76 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 908 Pipirelli $56.803.785 Задржи група
50 A-76 10 0 0 0 0 20 17 1.18 QF 1008 Pipirelli $60.573.993 Задржи група
49 A-76 11 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 - Pipirelli $41.146.061 Задржи група
48 A-76 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 823 Pipirelli $19.561.740 Задржи група
47 A-76 14 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 933 Pipirelli $39.466.113 Задржи група
46 A-76 4 0 5 1 0 60 16 3.75 SF - Pipirelli $73.320.189 Задржи група
45 A-76 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 1132 Pipirelli $104.914.196 Задржи група
44 A-76 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $76.124.841 Задржи група
43 A-76 9 0 1 0 0 31 17 1.82 SF 822 Pipirelli $69.292.437 Задржи група
42 R-21 4 1 6 0 0 72 17 4.24 SF 1893 Pipirelli $40.849.978 Промовиран
41 A-73 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1145 Pipirelli $27.458.142 Испаднат
40 A-73 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1770 Pipirelli $26.231.128 Задржи група
39 R-249 2 3 8 2 0 94 17 5.53 R2 2635 Pipirelli $46.594.919 Промовиран
38 R-249 9 1 2 3 0 36 17 2.12 QF 2598 Pipirelli $10.610.207 Задржи група
37 R-289 15 0 1 0 0 6 8 0.75 - - Pipirelli $1.576.423 Задржи група