Профил на менаџерот: Juan Carlos Laspiur

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Carlos Laspiur
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2013
Последна интеракција: Вчера во 04:31:00
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (548)
Освоени поени:0 (624)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (38)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (1.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(42/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Carlos Laspiur Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 10
Број на најавувања:2094
Време поминато на ГПРО:584 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 80
Позиција во сезоната:23
Пари: $?.???.???
Возач: Stefan Heidfeld (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 R-80 17 0 0 0 0 3 8 0.38 R1 6333 Pipirelli $15.314.705 Задржи група
83 R-80 17 0 0 0 0 1 6 0.17 - 6076 Pipirelli $-1.581.631 Задржи група
77-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
76 R-138 20 0 0 0 0 0 4 0 R1 9032 Pipirelli $18.695.116 Задржи група
75 R-138 11 0 1 0 0 13 9 1.44 - 7472 Pipirelli $9.342.404 Задржи група
74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-42 13 0 0 0 0 9 8 1.12 R2 8554 Pipirelli $15.129.741 Задржи група
72 R-42 13 0 1 0 0 6 14 0.43 R2 6019 Pipirelli $11.066.744 Задржи група
71 R-42 15 0 0 0 0 1 10 0.1 R2 7288 Pipirelli $8.783.448 Задржи група
70 R-42 20 0 0 0 0 1 12 0.08 R1 6761 Pipirelli $17.254.429 Задржи група
69 R-42 12 1 1 0 0 12 13 0.92 R2 6367 Pipirelli $12.913.735 Задржи група
68 R-42 9 0 2 0 0 27 13 2.08 QF 6431 Pipirelli $10.570.891 Задржи група
67 R-42 12 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 4969 Pipirelli $-389.868 Задржи група
66 R-42 10 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 3655 Pipirelli $-343.906 Задржи група
65 R-42 11 0 0 0 0 5 14 0.36 R2 6046 Pipirelli $12.170.346 Задржи група
64 R-42 13 0 0 0 0 9 15 0.6 QF 5554 Pipirelli $-12.327.933 Задржи група
63 R-42 21 0 0 0 0 0 7 0 R2 8421 Pipirelli $27.619.314 Задржи група
62 R-42 26 0 0 0 0 0 10 0 R1 7567 Pipirelli $10.529.675 Задржи група
61 R-42 18 0 0 0 0 0 15 0 R2 6246 Pipirelli $-10.058.222 Задржи група
60 R-42 20 0 0 0 0 0 15 0 QF 6054 Pipirelli $5.646.395 Задржи група
59 R-42 14 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 5353 Pipirelli $-4.054.733 Задржи група
58 R-42 14 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 4018 Pipirelli $-6.699.399 Задржи група
57 R-42 21 0 0 0 0 0 11 0 R1 7762 Pipirelli $7.124.879 Задржи група
56 R-292 11 0 0 0 0 7 12 0.58 R1 7837 Pipirelli $19.542.786 Задржи група
55 R-292 9 0 0 4 0 27 15 1.8 R2 6819 Pipirelli $22.952.161 Задржи група
54 R-322 12 0 0 0 0 10 15 0.67 R2 6303 Pipirelli $2.881.401 Задржи група
53 R-322 6 1 5 1 2 64 17 3.76 R2 3097 Pipirelli $-260.274 Задржи група
52 R-322 4 4 6 2 3 74 16 4.62 QF - Pipirelli $-704.357 Задржи група
51 R-322 7 0 2 0 0 35 11 3.18 R2 - Pipirelli $9.129.879 Задржи група
50 R-322 19 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 - Pipirelli $-7.795.700 Задржи група
49 R-322 12 0 1 0 0 13 16 0.81 R2 - Pipirelli $-10.871.991 Задржи група
48 R-322 15 0 0 0 0 9 15 0.6 R1 - Pipirelli $-1.000.923 Задржи група
47 R-322 6 0 3 0 0 50 17 2.94 SF ? Pipirelli $-5.980.125 Задржи група
46 A-78 36 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-18.604.158 Испаднат
45 R-406 4 2 6 0 3 81 17 4.76 SF 1960 Pipirelli $4.441.770 Промовиран
44 R-406 14 0 0 0 0 18 14 1.29 R1 - Pipirelli $3.049.902 Задржи група
43 R-406 14 0 1 0 0 6 12 0.5 SF - Pipirelli $-17.051.134 Задржи група
42 R-406 14 0 0 0 0 8 13 0.62 R2 - Pipirelli $-17.246.004 Задржи група
41 R-406 12 0 1 0 2 22 17 1.29 QF ? Pipirelli $-7.614.125 Задржи група
40 R-406 6 0 5 0 0 45 17 2.65 QF ? Pipirelli $-110.986 Задржи група
39 R-406 17 0 0 0 1 2 14 0.14 R2 - Pipirelli $-5.931.521 Задржи група
38 R-406 11 0 2 0 1 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $1.541.662 Задржи група
37 R-406 17 0 0 0 0 1 8 0.12 - - Pipirelli $7.735.562 Задржи група