Профил на менаџерот: Roger Bergman

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Roger Bergman
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 16, 2013
Последна интеракција: Фев 21 2020, 22:07:49
Постови на форумот:29  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (629)
Освоени поени:11 (1338)
Победи:0 (42)
Подиуми:1 (125)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:0 (38)
Просечно поени/трка: 0.79 (2.13)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 3, 2013)
Достигнувања:

41% отклучени

(145/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roger Bergman Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 37, Трка 14
Број на најавувања:2925
Време поминато на ГПРО:569.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:13
Пари: $?.???.???
Возач: Rene Bonanomi (154)
Технички Директор: Rod Shovlin (98)
Екипа во целост:43
Гуми: Avonn
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Schwappes (M2) - 11 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Roger Bergman (Последна обнова: Сеп 28 2016, 19:24:54)
No momento, não pretendo entrar em equipe.

---

I will not enter a team, now.