Профил на менаџерот: Mert Büyükakar

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mert Büyükakar
Држава: Турција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 7, 2008
Последна интеракција: Мај 20 2022, 22:01:52
Постови на форумот:3559  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1049)
Освоени поени:34 (2335)
Победи:1 (76)
Подиуми:3 (205)
Пол-позиции:0 (91)
Најбрзи круга:1 (75)
Просечно поени/трка: 3.09 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 10, 2009)
Достигнувања:

55% отклучени

(205/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mert Büyükakar Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:mert.buyukakar

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 1
Број на најавувања:23757
Време поминато на ГПРО:8013.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 2
Позиција во сезоната:6
Пари: $???.???
Возач: Anton Sandtler (162)
Технички Директор: Mike Burgess (93)
Екипа во целост:35
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Association*ONE*Europe
Екипен пласман:53
Поени на тимот:282.8

Спонзори

I-Modes (P2) - 21 трки
WorldDotCom (P2) - 15 трки
Wilsux (P2) - 8 трки
F-Secure (P2) - 3 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Mert Büyükakar (Последна обнова: Апр 23 2015, 12:56:14)
I'm back!

Prouded to being captain of Forever Rebel Teams for 20 seasons!

Discipline is is just choosing between what you want now and what you want MOST.