Профил на менаџерот: Leandro Sereno7

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Leandro Sereno
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 6, 2006
Последна интеракција: Денес во 16:24:55
Постови на форумот:1302  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 7
Број на трки:7 (1284)
Освоени поени:54 (4884)
Победи:3 (158)
Подиуми:5 (430)
Пол-позиции:2 (99)
Најбрзи круга:1 (95)
Просечно поени/трка: 7.71 (3.8)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 17, 2007)
Достигнувања:

67% отклучени

(240/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leandro Sereno Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Бета Сезона 5, Трка 1
Број на најавувања:15953
Време поминато на ГПРО:9385.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Patrick Cruikshank (133)
Екипа во целост:44
Гуми: Badyear
Име на тим: Whiskey & Cigars - Old School
Екипен пласман:23
Поени на тимот:214.5334

Спонзори

Pioneers (M2) - 28 трки
German Post (M2) - 14 трки
Oliver Sweaney (M2) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Leandro Sereno (Последна обнова: Јан 22 2017, 14:54:54)
Back to the game! No serious goals, just playing for fun. :)