Профил на менаџерот: Davide Serramazza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Davide Serramazza
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 30, 2013
Последна интеракција: Вчера во 11:51:57
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (587)
Освоени поени:1 (1079)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (74)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0.2 (1.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 12, 2014)
Достигнувања:

23% отклучени

(82/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Davide Serramazza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 1
Број на најавувања:7330
Време поминато на ГПРО:1392 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 15
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Zober (152)
Технички Директор: Nick Savage (83)
Екипа во целост:29
Гуми: Yokomama
Име на тим: JOLLY CORSE Italian Team
Екипен пласман:127
Поени на тимот:101.0667

Спонзори

Louis Vuittons (A12) - 9 трки
Congalotto (A12) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-15 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1028 Yokomama $51.227.383 Задржи група
73 A-12 1 6 11 1 3 108 17 6.35 QF 1005 Pipirelli $79.972.560 Промовиран
72 A-12 9 0 1 0 0 25 16 1.56 R2 4004 Pipirelli $53.315.557 Задржи група
71 A-12 10 0 0 0 0 18 17 1.06 QF 2125 Pipirelli $34.835.705 Задржи група
70 A-12 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4221 Pipirelli $9.910.169 Задржи група
69 P-24 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 4050 Dunnolop $647.667 Испаднат
68 P-24 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 4115 Yokomama $2.995.934 Задржи група
67 P-24 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 630 Yokomama $3.140.267 Задржи група
66 P-24 19 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 714 Yokomama $5.947.906 Задржи група
65 P-24 15 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 322 Yokomama $28.206.089 Задржи група
64 A-60 3 0 6 0 1 78 17 4.59 F 852 Pipirelli $87.230.993 Промовиран
63 A-60 12 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 1322 Pipirelli $56.314.394 Задржи група
62 A-60 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2345 Pipirelli $30.310.483 Задржи група
61 A-60 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4405 Pipirelli $43.340.622 Задржи група
60 P-15 30 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 394 Dunnolop $3.222.397 Испаднат
59 A-98 2 3 10 4 1 84 17 4.94 F 2294 Pipirelli $90.525.879 Промовиран
58 A-98 8 0 2 0 1 32 17 1.88 R2 2257 Pipirelli $50.291.485 Задржи група
57 A-98 8 0 2 0 0 28 17 1.65 QF 3573 Pipirelli $35.248.069 Задржи група
56 A-98 11 0 1 0 0 21 13 1.62 R1 7053 Pipirelli $18.302.919 Задржи група
55 A-98 6 1 3 0 1 52 17 3.06 R2 3201 Pipirelli $26.971.529 Задржи група
54 A-98 26 0 0 0 0 0 16 0 R2 4349 Pipirelli $21.133.819 Задржи група
53 R-224 1 10 15 10 3 141 16 8.81 W 4470 Pipirelli $43.144.883 Промовиран
52 R-224 5 2 5 0 0 51 10 5.1 QF - Pipirelli $17.753.056 Задржи група
51 R-224 8 0 3 0 0 27 5 5.4 R2 - Pipirelli $13.560.579 Задржи група
50 A-27 13 0 0 0 0 14 16 0.88 R2 - Pipirelli $-465.440 Испаднат
49 A-27 17 0 0 0 0 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $19.618.169 Задржи група
48 A-27 6 0 2 1 0 45 16 2.81 F - Pipirelli $10.557.410 Задржи група
47 A-27 8 1 2 0 0 35 17 2.06 R2 ? Pipirelli $9.379.563 Задржи група
46 A-27 13 0 0 0 0 15 16 0.94 R1 - Pipirelli $10.843.955 Задржи група
45 A-27 16 0 0 0 0 12 15 0.8 R2 - Pipirelli $2.286.179 Задржи група
44 A-27 7 0 3 1 0 42 15 2.8 F - Pipirelli $23.538.029 Задржи група
43 A-27 8 0 0 0 0 30 16 1.88 R1 - Pipirelli $14.923.745 Задржи група
42 A-27 18 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $11.948.592 Задржи група
41 R-320 4 1 3 0 0 54 12 4.5 R1 - Pipirelli $5.020.550 Промовиран
40 A-109 12 0 0 0 0 13 14 0.93 - - Pipirelli $-15.077.178 Испаднат
39 A-109 13 0 0 0 0 10 15 0.67 QF - Pipirelli $19.314.278 Задржи група
38 R-37 5 1 4 1 3 59 17 3.47 R1 ? Pipirelli $1.237.969 Промовиран
37 R-37 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $5.995.000 Задржи група