Профил на менаџерот: Guillaume Delamarre

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Guillaume Delamarre
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 3, 2013
Последна интеракција: Денес во 07:34:57
Постови на форумот:432  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (624)
Освоени поени:14 (1957)
Победи:0 (66)
Подиуми:1 (179)
Пол-позиции:1 (106)
Најбрзи круга:0 (56)
Просечно поени/трка: 1.17 (3.14)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 22, 2014)
Достигнувања:

53% отклучени

(186/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Guillaume Delamarre Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 1
Број на најавувања:6343
Време поминато на ГПРО:4603.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Lorenzo Colciago (143)
Технички Директор: Peter Shovlin (76)
Екипа во целост:41
Гуми: Yokomama
Име на тим: PSC Green Cobra
Екипен пласман:5
Поени на тимот:471.3167

Спонзори

Fortiz (M3) - 7 трки
ManagerLeague (P10) - 20 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-10 10 1 3 0 0 31 17 1.82 R2 316 Avonn $17.656.385 Задржи група
72 M-3 4 1 8 4 2 68 17 4 F 31 Yokomama $-2.223.652 Испаднат
71 M-3 4 1 2 0 1 50 17 2.94 R2 23 Dunnolop $24.150.723 Задржи група
70 M-3 4 1 4 0 2 53 17 3.12 W 21 Dunnolop $49.548.961 Задржи група
69 M-3 9 0 2 0 0 25 17 1.47 QF 37 Dunnolop $38.743.327 Задржи група
68 P-1 1 7 13 6 6 124 17 7.29 W 58 Dunnolop $63.709.505 Промовиран
67 P-1 5 2 2 1 0 43 17 2.53 R2 152 Yokomama $61.484.067 Задржи група
66 M-3 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 273 Yokomama $37.058.621 Испаднат
65 P-13 2 1 7 1 1 73 17 4.29 QF 116 Dunnolop $97.658.897 Промовиран
64 A-58 1 3 15 1 4 127 17 7.47 SF 495 Pipirelli $157.453.956 Промовиран
63 A-58 4 1 3 1 1 54 17 3.18 F 1039 Pipirelli $158.775.403 Задржи група
62 A-58 8 0 2 0 0 33 17 1.94 R2 1074 Pipirelli $80.353.285 Задржи група
61 A-58 8 0 2 0 0 22 17 1.29 QF 1433 Pipirelli $59.704.289 Задржи група
60 A-58 6 0 3 1 1 48 17 2.82 SF 1194 Pipirelli $83.380.487 Задржи група
59 A-58 4 2 5 3 2 73 17 4.29 W 836 Pipirelli $77.921.763 Задржи група
58 P-8 4 0 8 5 0 90 17 5.29 QF 106 Michelini $-2.384.959 Испаднат
57 P-8 6 0 3 0 1 28 17 1.65 QF 161 Dunnolop $64.680.308 Задржи група
56 A-21 3 5 8 9 4 92 17 5.41 QF 737 Pipirelli $111.609.440 Промовиран
55 A-21 4 3 6 3 1 72 17 4.24 F 1011 Pipirelli $78.764.926 Задржи група
54 P-24 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1314 Avonn $22.326.830 Испаднат
53 M-2 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 409 Badyear $25.627.712 Испаднат
52 M-2 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 61 Badyear $40.027.967 Задржи група
51 P-10 2 3 8 6 2 77 17 4.53 W ? Dunnolop $41.030.280 Промовиран
50 P-10 9 0 1 0 1 22 17 1.29 QF 146 Dunnolop $40.773.708 Задржи група
49 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 511 Avonn $43.127.105 Испаднат
48 P-14 1 4 7 10 1 75 17 4.41 W 118 Dunnolop $26.485.699 Промовиран
47 P-14 6 2 2 0 1 35 17 2.06 R1 ? Dunnolop $18.331.837 Задржи група
46 M-2 30 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $18.421.068 Испаднат
45 P-4 1 8 14 9 9 126 17 7.41 F 70 Dunnolop $59.832.072 Промовиран
44 P-4 6 1 3 1 3 41 17 2.41 F 155 Dunnolop $45.712.953 Задржи група
43 A-43 1 8 12 17 6 113 17 6.65 F ? Pipirelli $40.194.618 Промовиран
42 A-43 5 1 5 4 1 56 17 3.29 F 428 Pipirelli $51.913.667 Задржи група
41 P-12 37 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $49.801.261 Испаднат
40 A-108 1 6 14 16 5 127 17 7.47 SF 433 Pipirelli $70.490.646 Промовиран
39 A-108 6 0 4 3 1 52 17 3.06 QF 851 Pipirelli $73.567.636 Задржи група
38 R-17 1 5 11 4 0 94 17 5.53 QF 1730 Pipirelli $35.217.142 Промовиран