Профил на менаџерот: Ivica Paunovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ivica Paunovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 3, 2013
Последна интеракција: Вчера во 17:52:06
Постови на форумот:296  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (740)
Освоени поени:0 (1721)
Победи:0 (89)
Подиуми:0 (151)
Пол-позиции:0 (122)
Најбрзи круга:0 (115)
Просечно поени/трка: 0 (2.33)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 3, 2013)
Достигнувања:

60% отклучени

(215/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivica Paunovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:ivica.paunovic2
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 1
Број на најавувања:11782
Време поминато на ГПРО:2024.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:35
Пари: $-?.???.???
Возач: Mario Lazier (68)
Технички Директор: Mick Scammell (118)
Екипа во целост:20
Гуми: Dunnolop
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 M-2 25 0 0 0 1 6 17 0.35 - 1446 Dunnolop $23.336.356 Задржи група
80 M-2 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1483 Badyear $18.908.101 Задржи група
79 P-21 1 5 9 5 8 93 17 5.47 F 216 Dunnolop $64.209.311 Промовиран
78 P-21 9 1 2 2 4 25 17 1.47 R2 2476 Dunnolop $29.692.659 Задржи група
77 P-21 16 0 1 0 1 14 17 0.82 R1 4221 Dunnolop $68.920.686 Задржи група
76 A-74 1 11 15 9 12 145 17 8.53 W 552 Pipirelli $63.537.083 Промовиран
75 A-74 10 1 1 2 0 28 17 1.65 R2 2392 Pipirelli $54.607.333 Задржи група
74 A-74 11 0 1 0 0 17 17 1 QF 5020 Pipirelli $41.635.408 Задржи група
73 P-3 36 0 0 0 0 0 17 0 - 1947 Pipirelli $21.972.942 Испаднат
72 M-1 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1596 Pipirelli $25.596.145 Испаднат
71 M-1 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 5193 Avonn $1.191.696 Задржи група
70 P-12 5 1 3 9 1 36 17 2.12 R2 575 Yokomama $50.084.593 Промовиран
69 A-9 1 9 14 13 12 135 17 7.94 W 604 Pipirelli $63.536.961 Промовиран
68 A-9 5 2 6 10 2 49 17 2.88 QF 1099 Pipirelli $80.256.537 Задржи група
67 A-9 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 4078 Pipirelli $76.413.282 Задржи група
66 A-9 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 3967 Pipirelli $26.917.017 Задржи група
65 A-9 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 3131 Pipirelli $23.547.024 Задржи група
64 P-18 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 1815 Yokomama $24.062.288 Испаднат
63 P-18 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 6056 Dunnolop $2.977.295 Задржи група
62 P-18 27 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 5345 Dunnolop $10.329.621 Задржи група
61 P-18 25 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1585 Dunnolop $32.816.361 Задржи група
60 A-112 1 9 15 9 10 140 17 8.24 W 606 Pipirelli $81.127.290 Промовиран
59 A-112 6 0 5 0 3 51 17 3 R1 3102 Pipirelli $79.466.822 Задржи група
58 A-112 9 0 0 0 0 32 17 1.88 QF 4385 Pipirelli $87.067.024 Задржи група
57 A-112 10 1 2 0 0 20 17 1.18 R2 2762 Pipirelli $38.176.507 Задржи група
56 A-112 4 0 4 0 1 59 17 3.47 F 5562 Pipirelli $82.231.384 Задржи група
55 A-112 10 0 1 0 1 24 17 1.41 R2 2674 Pipirelli $61.808.486 Задржи група
54 A-112 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 4334 Pipirelli $63.349.604 Задржи група
53 A-112 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 3567 Pipirelli $55.060.257 Задржи група
52 P-1 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $6.649.601 Испаднат
51 A-96 2 9 11 1 11 111 17 6.53 QF ? Pipirelli $43.091.543 Промовиран
50 A-96 15 0 0 0 0 10 10 1 R1 - Pipirelli $23.872.742 Задржи група
49 A-96 11 0 1 0 1 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $44.946.636 Задржи група
48 R-226 1 14 14 17 9 142 17 8.35 F ? Pipirelli $26.015.774 Промовиран
47 R-226 7 2 4 14 11 44 17 2.59 R1 ? Pipirelli $-39.071.831 Задржи група
46 M-2 39 0 0 0 1 0 16 0 R1 - Dunnolop $1.532.375 Спец пот
45 P-20 3 3 6 2 4 71 17 4.18 SF ? Yokomama $20.837.302 Промовиран
44 P-20 15 0 0 0 0 9 14 0.64 - - Avonn $45.351.606 Задржи група
43 P-20 15 0 0 1 1 13 17 0.76 QF ? Yokomama $63.984.830 Задржи група
42 A-73 2 4 9 7 4 92 17 5.41 F ? Pipirelli $96.317.456 Промовиран
41 A-73 5 0 5 1 2 41 17 2.41 R1 ? Pipirelli $110.650.194 Задржи група
40 A-73 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 ? Pipirelli $106.984.940 Задржи група
39 R-226 1 15 16 15 5 158 17 9.29 W ? Pipirelli $37.663.156 Промовиран
38 R-146 7 1 3 5 10 44 17 2.59 R2 ? Pipirelli $-22.819.561 Задржи група