Профил на менаџерот: Sylvain Elsass

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Vad et retros (Personal livery)
Име:Sylvain Elsass
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 19, 2008
Последна интеракција: Вчера во 21:48:54
Постови на форумот:601  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (1060)
Освоени поени:122 (2817)
Победи:11 (142)
Подиуми:13 (243)
Пол-позиции:11 (257)
Најбрзи круга:8 (160)
Просечно поени/трка: 9.38 (2.66)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2012)
Достигнувања:

78% отклучени

(274/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sylvain Elsass Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 8
Број на најавувања:18783
Време поминато на ГПРО:3422.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 27
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Bob Acheson (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ATRminator - FRA 17
Екипен пласман:432
Поени на тимот:109.6666

Спонзори

USUAG (R27) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Sylvain Elsass (Последна обнова: Фев 8 2018, 07:40:21)
Premier GP: S12 GP8 (Hungaroring) -> 15eme
Premiers points: S12 GP10 (Jerez) -> 6eme
Premier podium: S14 GP4 (Adelaide) -> 3eme
Premiere victoire: S16 GP1 (Valence, Q4)
Premiere pole: S16 GP2 (Brands Hatch, R2)
France:3ème en S16, 47.2pts
1er en S21, 55.8pts
2ème en S24, 64.8pts

Hat-tricks:
Rookie: Bucharest (S33)
Ama: Magny Cours (S16), Mugello, Suzuka, Sepang, Spa (S37)
Pro: Mexico, Istanbul (S21) New Dehli (S40)