Профил на менаџерот: Farcy Génel

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Farcy Génel
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 19, 2008
Последна интеракција: Вчера во 23:42:05
Постови на форумот:3342  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1000)
Освоени поени:5 (2729)
Победи:0 (104)
Подиуми:0 (245)
Пол-позиции:0 (179)
Најбрзи круга:0 (100)
Просечно поени/трка: 1 (2.73)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 25, 2009)
Достигнувања:

68% отклучени

(240/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Farcy Génel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 1
Број на најавувања:16913
Време поминато на ГПРО:4899.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 8
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Rick Fisher (84)
Екипа во целост:7
Гуми: Avonn
Име на тим: French Kiss - FRA 4
Екипен пласман:29
Поени на тимот:149.6

Спонзори

Tecto (M2) - 13 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Farcy Génel (Последна обнова: Мај 15 2019, 22:07:33)
============== HIGHLIGHTS ========================================


Best result of the career :
----------------------------S30R15 - 4th in Elite


Other achievements :
----------------------------PRO : Big race winner in (S68)
----------------------------PRO : Manager with most poles (60)
----------------------------PRO : Manager with most qualifying records (5)


Fun achievements :
----------------------------Promoting to elite with 5 different tyre brands
----------------------------Making 8 start crash in the same season in Master