Профил на менаџерот: Rimantas Sagatas4

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rimantas Sagatas
Држава: Литванија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 27, 2007
Последна интеракција: Вчера во 21:57:49
Постови на форумот:3668  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 4
Број на трки:11 (1490)
Освоени поени:8 (4071)
Победи:0 (157)
Подиуми:1 (352)
Пол-позиции:0 (137)
Најбрзи круга:0 (140)
Просечно поени/трка: 0.73 (2.73)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2007)
Достигнувања:

67% отклучени

(249/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rimantas Sagatas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:agas200

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 1
Број на најавувања:48547
Време поминато на ГПРО:11676.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:14
Пари: $???.???.???
Возач: Justin Dumfries (218)
Технички Директор: Luca Adami (195)
Екипа во целост:57
Гуми: Badyear
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:3
Поени на тимот:539.5336

Спонзори

Copa Airways (E) - 25 трки
John&John (E) - 24 трки
Wringgley's (E) - 15 трки
Nestler (E) - 5 трки
Danke (E) - 2 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Rimantas Sagatas (Последна обнова: Ное 7 2022, 19:50:04)
#Youngest Elite Champion
#Proud Tiger
#Elite Press Creator


Elite Trophies
Season 31
Season 35
Season 87
Season 89


Team Trophies
Season 20 - Fastline Racing Team
Season 21 - Fastline Racing Team
Season 31 - Tiger Racing
Season 32 - Tiger Racing
Season 40 - Tiger Racing
Season 59 - Tiger Racing
Season 60 - Tiger Racing
Season 62 - Tiger Racing
Season 71 - Tiger Racing
Season 78 - Tiger Racing
Season 83 - Tiger Racing
Season 84 - Tiger Racing
Season 86 - Tiger Racing
Season 87 - Tiger Racing
Season 88 - Tiger Racing