Профил на менаџерот: Rui Gordinho

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Rui Gordinho
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2013
Последна интеракција: Окт 16 2021, 00:11:54
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (753)
Освоени поени:0 (872)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (72)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0 (1.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(89/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rui Gordinho Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 6
Број на најавувања:3849
Време поминато на ГПРО:640 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Tom Hill (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ases do Volante
Екипен пласман:232
Поени на тимот:77.2664

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-17 18 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 4677 Pipirelli $49.907.501 Задржи група
82 A-17 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 3817 Pipirelli $26.003.030 Задржи група
81 A-17 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 3498 Pipirelli $32.516.859 Задржи група
80 R-139 1 10 17 5 4 154 17 9.06 W 2523 Pipirelli $24.710.963 Промовиран
79 R-139 9 1 2 0 0 31 16 1.94 QF 4739 Pipirelli $14.589.589 Задржи група
78 R-139 8 0 0 0 0 35 16 2.19 QF 5671 Pipirelli $87.745.706 Задржи група
77 A-6 38 0 0 0 0 0 15 0 - 5149 Pipirelli $13.043.064 Испаднат
76 P-2 36 0 0 0 0 0 15 0 - 5168 Badyear $47.020.247 Испаднат
75 A-46 4 2 6 2 1 54 16 3.38 QF 4005 Pipirelli $121.538.754 Промовиран
74 A-46 12 1 2 0 1 26 17 1.53 R1 3191 Pipirelli $82.055.014 Задржи група
73 A-46 17 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 2532 Pipirelli $78.575.131 Задржи група
72 A-46 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2822 Pipirelli $53.508.938 Задржи група
71 P-13 36 0 0 0 0 0 16 0 R2 3589 Yokomama $64.119.085 Испаднат
70 A-23 3 5 10 3 1 89 17 5.24 SF 2601 Pipirelli $97.408.184 Промовиран
69 A-23 5 0 2 0 0 42 16 2.62 SF 3654 Pipirelli $114.082.079 Задржи група
68 A-23 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 2669 Pipirelli $82.391.525 Задржи група
67 A-23 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1928 Pipirelli $39.976.877 Задржи група
66 A-23 29 0 0 0 0 0 16 0 R2 4087 Pipirelli $31.531.962 Задржи група
65 A-23 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 3965 Pipirelli $62.773.818 Задржи група
64 A-23 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1836 Pipirelli $46.757.873 Задржи група
63 A-23 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2260 Pipirelli $82.549.758 Задржи група
62 A-23 12 0 2 0 0 16 16 1 R1 4292 Pipirelli $89.631.176 Задржи група
61 A-23 8 0 1 0 1 17 17 1 R1 1662 Pipirelli $83.613.088 Задржи група
60 A-23 20 0 0 0 0 3 16 0.19 QF 4378 Pipirelli $67.320.841 Задржи група
59 A-23 31 0 0 0 0 0 15 0 R2 5358 Pipirelli $32.516.423 Задржи група
58 A-23 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2522 Pipirelli $66.045.868 Задржи група
57 A-23 22 0 0 0 2 0 17 0 R1 3777 Pipirelli $53.208.603 Задржи група
56 A-23 23 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 5896 Pipirelli $47.266.780 Задржи група
55 P-20 40 0 0 0 0 0 13 0 - 7607 Yokomama $36.626.355 Испаднат
54 A-83 3 4 8 0 6 71 17 4.18 F 5835 Pipirelli $70.825.433 Промовиран
53 A-83 12 0 0 0 0 12 15 0.8 R1 6820 Pipirelli $68.248.806 Задржи група
52 A-83 11 0 3 0 0 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $60.689.383 Задржи група
51 A-83 14 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $46.550.949 Задржи група
50 A-83 12 0 2 0 1 21 16 1.31 R1 - Pipirelli $36.582.289 Задржи група
49 A-83 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $46.022.476 Задржи група
48 A-83 22 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $33.380.788 Задржи група
47 A-83 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 - Pipirelli $46.869.327 Задржи група
46 A-83 17 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $43.458.338 Задржи група
45 A-83 16 0 1 0 1 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $38.545.162 Задржи група
44 A-83 23 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $14.435.405 Задржи група
43 A-83 21 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $16.800.572 Задржи група
42 A-83 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1078 Pipirelli $10.216.377 Задржи група
41 R-33 1 5 10 4 0 103 17 6.06 F 1684 Pipirelli $13.242.585 Промовиран
40 A-94 30 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $8.861.402 Испаднат
39 R-267 7 0 2 1 0 48 17 2.82 R1 ? Pipirelli $10.988.785 Промовиран*
38 R-267 10 0 2 0 0 28 12 2.33 - - Pipirelli $7.173.463 Задржи група