Профил на менаџерот: Nikos Tzivas

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Nikos Tzivas
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 5, 2013
Последна интеракција: Денес во 03:54:42
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (615)
Освоени поени:7 (883)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (69)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0.54 (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(77/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nikos Tzivas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 9
Број на најавувања:4823
Време поминато на ГПРО:1473.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Silvio Primat (160)
Технички Директор: Len Wickham (104)
Екипа во целост:28
Гуми: Contimental
Име на тим: HELLENIC FORCES 13
Екипен пласман:35
Поени на тимот:380.5335

Спонзори

Hanleys (P23) - 14 трки
Klouke Industries (P23) - 5 трки
ORISS (P23) - 4 трки
Sega Sammy Stock (P23) - 4 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-23 2 4 7 2 1 74 17 4.35 SF 3428 Badyear $39.712.767 Промовиран
72 P-23 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 524 Badyear $32.276.105 Задржи група
71 P-23 11 0 3 0 0 20 17 1.18 QF 1752 Dunnolop $17.043.159 Задржи група
70 P-23 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 569 Dunnolop $24.840.234 Задржи група
69 P-23 5 0 4 0 2 43 17 2.53 SF 254 Dunnolop $31.789.138 Задржи група
68 P-23 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 708 Dunnolop $28.483.677 Задржи група
67 P-23 18 0 1 0 1 12 17 0.71 QF 744 Dunnolop $29.427.329 Задржи група
66 P-23 10 0 2 1 0 22 17 1.29 R2 413 Dunnolop $38.968.905 Задржи група
65 P-23 13 1 1 0 0 17 17 1 R2 574 Dunnolop $32.001.645 Задржи група
64 P-23 15 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 345 Dunnolop $16.560.696 Задржи група
63 P-23 11 0 3 0 0 24 17 1.41 R2 614 Dunnolop $33.915.100 Задржи група
62 P-23 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1772 Avonn $25.125.759 Задржи група
61 P-23 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 3659 Yokomama $82.842.099 Задржи група
60 P-23 7 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 749 Dunnolop $52.928.953 Задржи група
59 P-23 8 0 0 0 0 22 17 1.29 QF 3363 Dunnolop $28.274.186 Задржи група
58 P-23 14 0 1 0 0 11 17 0.65 QF 311 Dunnolop $15.972.684 Задржи група
57 P-23 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1871 Dunnolop $18.906.036 Задржи група
56 P-23 25 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 2441 Dunnolop $7.419.480 Задржи група
55 P-23 8 0 1 0 0 24 17 1.41 R2 479 Dunnolop $30.653.344 Задржи група
54 P-23 17 0 1 0 1 15 17 0.88 SF 3202 Dunnolop $8.641.335 Задржи група
53 P-23 24 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2112 Dunnolop $9.027.018 Задржи група
52 P-23 9 0 0 0 2 24 17 1.41 QF ? Dunnolop $22.244.220 Задржи група
51 P-23 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Yokomama $7.398.327 Задржи група
50 P-23 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 185 Dunnolop $11.612.337 Задржи група
49 P-23 19 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 245 Yokomama $17.741.507 Задржи група
48 A-72 1 7 13 0 6 116 17 6.82 SF ? Pipirelli $22.621.691 Промовиран
47 A-72 4 0 2 0 4 40 17 2.35 QF 726 Pipirelli $41.757.771 Задржи група
46 R-227 1 5 11 1 0 116 17 6.82 W ? Pipirelli $13.584.278 Промовиран
45 A-116 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1372 Pipirelli $24.249.201 Испаднат
44 A-116 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1419 Pipirelli $56.870.626 Задржи група
43 A-116 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1653 Pipirelli $14.187.481 Задржи група
42 A-116 20 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $6.161.683 Задржи група
41 A-116 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $12.602.294 Задржи група
40 A-116 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2084 Pipirelli $18.820.216 Задржи група
39 R-224 2 7 10 0 1 116 17 6.82 F 2078 Pipirelli $25.010.307 Промовиран
38 R-224 9 0 3 0 1 36 9 4 - - Pipirelli $15.858.167 Задржи група