Профил на менаџерот: Jiri Fikar

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jiri Fikar
Држава: Чешка Република
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 28, 2008
Последна интеракција: Мај 16 2011, 11:20:42
Постови на форумот:13  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (164)
Освоени поени:0 (314)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.91)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 1, 2009)
Достигнувања:

9% отклучени

(35/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jiri Fikar Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 4
Број на најавувања:780
Време поминато на ГПРО:210.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
22-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-10 5 2 2 1 0 52 16 3.25 QF - Pipirelli $12.911.630 Задржи група
20 R-10 1 3 7 1 0 73 17 4.29 R1 1489 Pipirelli $-15.396.162 Задржи група
19 R-10 8 0 1 0 0 28 16 1.75 R2 - Pipirelli $101.846 Задржи група
18 A-54 34 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $9.056.931 Испаднат
17 R-156 6 1 2 1 2 45 17 2.65 R2 ? Pipirelli $413.352 Промовиран
16 R-156 7 2 2 1 1 30 17 1.76 R1 ? blank $-33.472.560 Задржи група
15 R-156 5 1 5 0 0 57 17 3.35 - ? blank $15.284.530 Задржи група
14 A-27 24 0 0 0 0 0 17 0 - 513 blank $-4.573.465 Испаднат
13 A-27 26 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $1.382.249 Задржи група
12 R-79 10 0 1 0 0 29 14 2.07 - - blank $5.987.714 Промовиран*