Профил на менаџерот: Panagiotis Bouriotis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Panagiotis Bouriotis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 9, 2013
Последна интеракција: Вчера во 15:18:34
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:9 (540)
Освоени поени:0 (581)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (29)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (1.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Panagiotis Bouriotis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 11
Број на најавувања:1851
Време поминато на ГПРО:584.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 64
Позиција во сезоната:34
Пари: $?.???.???
Возач: Sebastian Danner (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Greek Racing Team
Екипен пласман:253
Поени на тимот:138.5336

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
69 A-64 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2236 Pipirelli $9.734.977 Задржи група
68 A-64 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1861 Pipirelli $19.704.519 Задржи група
67 A-64 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2894 Pipirelli $16.295.316 Задржи група
66 R-119 3 1 3 1 0 81 17 4.76 R1 2938 Pipirelli $15.956.554 Промовиран
65 R-119 9 0 2 0 0 21 17 1.24 QF 2938 Pipirelli $9.834.222 Задржи група
64 A-79 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2219 Pipirelli $3.448.680 Испаднат
63 A-79 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1678 Pipirelli $18.364.406 Задржи група
62 A-79 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 1850 Pipirelli $24.547.569 Задржи група
61 A-79 7 1 1 0 0 33 17 1.94 SF 1280 Pipirelli $26.870.786 Задржи група
60 A-79 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1388 Pipirelli $20.484.979 Задржи група
59 A-79 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1787 Pipirelli $24.362.572 Задржи група
58 A-79 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2914 Pipirelli $17.085.160 Задржи група
57 A-79 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2461 Pipirelli $12.280.814 Задржи група
56 A-79 6 0 2 0 0 37 17 2.18 QF 1200 Pipirelli $16.454.961 Задржи група
55 A-79 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 1580 Pipirelli $16.958.630 Задржи група
54 A-79 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1631 Pipirelli $19.085.836 Задржи група
53 A-79 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1333 Pipirelli $16.550.895 Задржи група
52 A-79 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $13.820.810 Задржи група
51 A-79 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1529 Pipirelli $23.247.690 Задржи група
50 A-79 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1563 Pipirelli $13.169.182 Задржи група
49 R-12 2 5 11 1 0 107 16 6.69 SF - Pipirelli $20.511.956 Промовиран
48 A-31 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $11.916.377 Испаднат
47 R-227 6 0 3 0 0 51 17 3 R1 2256 Pipirelli $10.901.392 Промовиран
46 R-227 7 0 2 0 0 38 17 2.24 R1 2292 Pipirelli $19.175.362 Задржи група
45 R-227 17 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 2767 Pipirelli $20.834.817 Задржи група
44 A-11 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2841 Pipirelli $33.393.121 Испаднат
43 R-286 5 0 1 0 0 48 15 3.2 R1 - Pipirelli $25.562.717 Промовиран
42 A-112 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2247 Pipirelli $21.371.934 Испаднат
41 R-373 5 1 4 0 0 52 17 3.06 R2 ? Pipirelli $13.912.437 Промовиран
40 R-373 10 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 2656 Pipirelli $2.850.240 Задржи група
39 R-373 14 0 0 0 0 12 17 0.71 QF ? Pipirelli $6.507.210 Задржи група
38 R-373 21 0 0 0 1 0 7 0 - - Pipirelli $7.592.461 Задржи група