Профил на менаџерот: Steven Arré

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Steven Arré
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 13, 2013
Последна интеракција: Фев 12 2020, 17:23:31
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (518)
Освоени поени:0 (592)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (39)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0 (1.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Steven Arré Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 11
Број на најавувања:4254
Време поминато на ГПРО:490 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Motorsport Team Germany Junior
Екипен пласман:537
Поени на тимот:63.0001

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-78 11 0 1 0 0 13 16 0.81 R2 4551 Pipirelli $43.505.726 Задржи група
72 A-78 10 0 1 0 0 31 17 1.82 R1 1265 Pipirelli $24.457.305 Задржи група
71 A-78 14 0 0 0 1 10 17 0.59 R2 1446 Pipirelli $49.160.702 Задржи група
70 A-78 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1795 Pipirelli $55.939.912 Задржи група
69 A-78 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2591 Pipirelli $42.723.824 Задржи група
68 R-45 4 0 6 0 2 66 17 3.88 QF 4190 Pipirelli $57.706.984 Промовиран
67 A-35 36 0 0 0 0 0 15 0 R1 5900 Pipirelli $-11.877.822 Испаднат
66 A-35 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1917 Pipirelli $11.573.909 Задржи група
65 A-35 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1415 Pipirelli $34.513.611 Задржи група
64 A-35 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3295 Pipirelli $59.374.503 Задржи група
63 A-35 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2458 Pipirelli $41.596.788 Задржи група
62 R-94 3 1 5 0 0 69 16 4.31 F 4901 Pipirelli $38.061.450 Промовиран
61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-90 28 0 0 0 0 0 0 - - 9518 Pipirelli $14.937.000 Задржи група
59 A-31 35 0 0 0 0 0 5 0 - 9449 Pipirelli $5.798.554 Пензиониран
58 R-135 4 1 7 1 1 79 17 4.65 SF 3166 Pipirelli $12.351.556 Промовиран*
57 A-76 36 0 0 0 0 0 2 0 - 10937 Pipirelli $16.263.109 Пензиониран
56 A-76 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3657 Pipirelli $3.756.167 Задржи група
55 A-76 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 3631 Pipirelli $3.361.322 Задржи група
54 A-76 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 4709 Pipirelli $3.474.174 Задржи група
53 A-76 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2770 Pipirelli $17.906.890 Задржи група
52 A-76 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $22.926.750 Задржи група
51 A-76 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2012 Pipirelli $8.994.334 Задржи група
50 R-92 3 3 8 0 0 101 17 5.94 F ? Pipirelli $40.276.731 Промовиран
49 R-92 11 0 0 0 0 13 4 3.25 R2 - Pipirelli $8.395.198 Задржи група
48 R-92 8 0 2 0 0 39 11 3.55 QF - Pipirelli $-32.063.443 Задржи група
47 R-92 10 0 2 0 0 20 14 1.43 R1 - Pipirelli $531.260 Задржи група
46 R-92 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $36.307.081 Задржи група
45 A-52 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-11.069.843 Испаднат
44 R-330 4 1 5 0 1 59 17 3.47 R1 ? Pipirelli $14.470.014 Промовиран
43 A-116 26 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $20.802.908 Испаднат
42 A-116 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1613 Pipirelli $20.904.043 Задржи група
41 A-116 22 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $8.583.759 Задржи група
40 A-116 18 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? Pipirelli $20.627.283 Задржи група
39 R-277 6 0 1 0 0 41 17 2.41 R2 ? Pipirelli $12.577.457 Промовиран
38 R-277 11 0 1 0 0 19 7 2.71 - - Pipirelli $6.351.567 Задржи група