Профил на менаџерот: Bogdan Piontek

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Bogdan Piontek
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 13, 2013
Последна интеракција: Ное 1 2016, 22:58:38
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (287)
Освоени поени:0 (426)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (28)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: - (1.48)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(49/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bogdan Piontek Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 11
Број на најавувања:2136
Време поминато на ГПРО:704.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-87 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-88 20 0 0 0 0 1 13 0.08 - 7467 Pipirelli $-6.334.173 Испаднат
54 A-88 9 0 0 0 0 29 16 1.81 QF 4085 Pipirelli $6.778.407 Задржи група
53 A-88 12 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 1195 Pipirelli $5.558.985 Задржи група
52 A-88 8 0 0 0 0 29 17 1.71 R2 883 Pipirelli $10.695.313 Задржи група
51 A-88 5 0 4 0 0 38 15 2.53 QF - Pipirelli $11.997.664 Задржи група
50 A-88 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $5.120.816 Задржи група
49 A-88 8 0 0 0 0 24 17 1.41 QF 885 Pipirelli $12.304.758 Задржи група
48 A-88 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1251 Pipirelli $4.692.161 Задржи група
47 A-88 26 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 - Pipirelli $6.029.305 Задржи група
46 R-3 1 8 12 0 12 118 17 6.94 W ? Pipirelli $13.652.883 Промовиран
45 R-3 6 1 3 0 8 49 17 2.88 QF ? Pipirelli $4.944.967 Задржи група
44 A-76 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $695.524 Испаднат
43 R-250 2 3 9 0 2 95 17 5.59 QF ? Pipirelli $12.218.532 Промовиран
42 A-19 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 900 Pipirelli $-2.429.443 Испаднат
41 A-19 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1196 Pipirelli $6.302.239 Задржи група
40 A-19 26 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1599 Pipirelli $2.258.128 Задржи група
39 R-178 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 2615 Pipirelli $4.854.405 Промовиран
38 R-178 22 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $1.642.773 Задржи група