Профил на менаџерот: Ivan Lukovkin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Ivan Lukovkin
Држава: Руска Федерација
Пол:Не е определено
Се приклучи:Окт 21, 2013
Последна интеракција: Сеп 23 2020, 17:10:08
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (515)
Освоени поени:0 (1179)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (59)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: - (2.29)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 10, 2014)
Достигнувања:

43% отклучени

(158/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Lukovkin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 13
Број на најавувања:3398
Време поминато на ГПРО:1042.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75-83 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 P-6 39 0 0 0 0 0 1 0 - 9038 Pipirelli $-21.152.393 Пензиониран
73 M-4 40 0 0 0 0 0 3 0 - 9056 Pipirelli $4.607.844 Испаднат
72 Elite 16 1 1 0 1 10 17 0.59 - 3892 Contimental $-42.576.671 Испаднат
71 M-4 2 2 9 2 0 88 17 5.18 SF 1369 Dunnolop $64.114.949 Промовиран
70 M-4 6 1 4 0 1 31 17 1.82 R2 32 Contimental $110.830.261 Задржи група
69 M-4 16 1 1 0 1 15 17 0.88 - 211 Contimental $51.820.892 Задржи група
68 P-12 3 3 6 3 2 80 17 4.71 R2 75 Dunnolop $68.642.679 Промовиран
67 P-12 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 345 Contimental $76.042.593 Задржи група
66 A-27 1 12 12 15 12 122 17 7.18 F 805 Pipirelli $119.791.025 Промовиран
65 A-27 6 1 4 3 1 47 17 2.76 R1 1008 Pipirelli $86.198.196 Задржи група
64 A-27 15 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 2725 Pipirelli $166.150.704 Задржи група
63 A-27 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1835 Pipirelli $132.315.309 Задржи група
62 R-147 3 4 12 7 4 97 17 5.71 F 5042 Pipirelli $74.733.073 Промовиран
61 R-147 5 3 4 1 1 46 17 2.71 R2 5560 Pipirelli $-40.463.299 Задржи група
60 R-147 9 0 3 1 1 36 17 2.12 R2 4162 Pipirelli $-32.306.767 Задржи група
59 R-147 7 0 0 0 0 30 16 1.88 QF 5126 Pipirelli $-29.624.207 Задржи група
58 A-122 35 0 0 0 0 0 0 - - 11160 Pipirelli $-16.536.919 Пензиониран
57 P-25 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 1320 Pipirelli $39.737.864 Испаднат
56 P-25 10 0 1 1 0 22 17 1.29 QF 458 Yokomama $43.700.582 Задржи група
55 P-25 14 0 1 3 0 16 17 0.94 R1 1021 Yokomama $11.512.562 Задржи група
54 P-25 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 4946 Yokomama $33.123.875 Задржи група
53 A-96 1 7 11 13 1 105 17 6.18 F 964 Pipirelli $35.581.130 Промовиран
52 A-96 7 1 2 2 0 31 17 1.82 R1 ? Pipirelli $39.036.027 Задржи група
51 P-13 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $46.993.396 Испаднат
50 A-96 3 1 10 2 5 90 17 5.29 W ? Pipirelli $69.360.335 Промовиран
49 A-96 7 0 0 0 0 35 17 2.06 R2 ? Pipirelli $73.945.567 Задржи група
48 A-96 10 0 2 0 0 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $42.675.837 Задржи група
47 A-96 15 0 0 0 0 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $41.665.441 Задржи група
46 A-96 11 0 2 0 0 13 17 0.76 R1 1085 Pipirelli $17.596.243 Задржи група
45 R-349 2 3 7 5 0 89 16 5.56 F - Pipirelli $58.665.314 Промовиран
44 R-349 14 0 1 1 0 9 9 1 - - Pipirelli $-15.955.850 Задржи група
43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 A-32 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-9.231.959 Пензиониран
41 A-32 25 0 0 0 0 3 7 0.43 R1 - Pipirelli $19.052.000 Задржи група
40 A-32 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $23.480.587 Задржи група
39 R-48 3 1 7 0 0 83 17 4.88 R2 1767 Pipirelli $27.066.284 Промовиран
38 R-48 10 0 0 0 0 15 5 3 - - Pipirelli $-7.845.645 Задржи група