Профил на менаџерот: Wouter Teuwen

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Wouter Teuwen
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 29, 2013
Последна интеракција: Вчера во 20:15:28
Постови на форумот:136  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (465)
Освоени поени:17 (1248)
Победи:0 (52)
Подиуми:1 (115)
Пол-позиции:1 (59)
Најбрзи круга:0 (42)
Просечно поени/трка: 3.4 (2.68)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

52% отклучени

(190/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wouter Teuwen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 38, Трка 16
Број на најавувања:19377
Време поминато на ГПРО:3496.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Enrique Moreno (176)
Технички Директор: Jac Baldwin (113)
Екипа во целост:43
Гуми: Yokomama
Име на тим: Jaguar Racing
Екипен пласман:6
Поени на тимот:200.8335

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 329 Pipirelli $49.222.760 Испаднат
82 Elite 2 2 10 2 0 89 17 5.24 SF 2 Bridgerock $41.540.552 Задржи група
81 Elite 10 1 2 0 1 28 17 1.65 R1 8 Badyear $50.660.899 Задржи група
80 Elite 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 13 Hancock $28.442.115 Задржи група
79 Elite 19 1 1 0 0 11 17 0.65 R1 12 Michelini $26.615.436 Задржи група
78 M-1 2 3 8 4 1 92 17 5.41 W 20 Yokomama $70.484.444 Промовиран
77 M-1 5 1 3 0 0 35 17 2.06 R1 37 Yokomama $43.820.448 Задржи група
76 Elite 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 82 Badyear $37.253.899 Испаднат
75 M-1 1 5 10 3 6 97 17 5.71 F 33 Contimental $103.493.450 Промовиран
74 M-1 4 2 4 1 0 47 17 2.76 QF 40 Yokomama $40.616.500 Задржи група
73 Elite 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1109 Badyear $11.641.208 Испаднат
72 Elite 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 10 Badyear $15.998.519 Задржи група
71 Elite 6 0 3 1 0 36 17 2.12 R2 4 Bridgerock $29.070.252 Задржи група
70 Elite 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 98 Badyear $41.449.202 Задржи група
69 Elite 17 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 30 Badyear $50.751.980 Задржи група
68 M-5 1 6 11 13 4 107 17 6.29 F 16 Michelini $58.229.777 Промовиран
67 M-5 5 3 3 0 1 42 17 2.47 R1 132 Badyear $62.442.950 Задржи група
66 P-16 2 2 9 8 5 94 17 5.53 F 138 Dunnolop $108.154.394 Промовиран
65 P-16 5 0 2 0 0 28 17 1.65 - 512 Yokomama $140.683.378 Задржи група
64 A-24 2 4 13 5 3 111 17 6.53 F 690 Pipirelli $173.292.342 Промовиран
63 A-24 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 1290 Pipirelli $142.140.524 Задржи група
62 A-24 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2753 Pipirelli $128.321.567 Задржи група
61 A-24 13 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2524 Pipirelli $103.397.100 Задржи група
60 R-44 1 17 17 15 13 170 17 10 W 2187 Pipirelli $77.646.241 Промовиран
59 R-195 5 1 6 4 5 55 17 3.24 QF 3421 Pipirelli $-25.483.488 Задржи група
58 R-44 5 2 3 1 2 49 17 2.88 QF 3168 Pipirelli $-22.718.333 Задржи група
57 R-44 16 0 0 0 0 2 2 1 - 8438 Pipirelli $16.437.206 Задржи група
56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 R-146 7 2 4 1 0 45 12 3.75 QF 8508 Pipirelli $-9.752.486 Задржи група
39-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 R-411 17 0 0 0 0 3 2 1.5 - - Pipirelli $7.935.818 Задржи група