Профил на менаџерот: Akhilleas Lakiotis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Akhilleas Lakiotis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 5, 2013
Последна интеракција: Денес во 19:58:41
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (237)
Освоени поени:0 (466)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0 (1.97)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(37/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Akhilleas Lakiotis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 4
Број на најавувања:1724
Време поминато на ГПРО:803.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 61
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Geoff Moore (121)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Whirlpoles (R117) - 13 трки
TAG-Heute (R117) - 24 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-61 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4303 Pipirelli $21.477.492 Задржи група
72 R-117 4 1 4 0 1 72 17 4.24 R2 2358 Pipirelli $24.498.174 Промовиран
71 R-117 8 0 0 0 0 22 14 1.57 R2 5733 Pipirelli $8.787.289 Задржи група
70 R-117 8 0 0 0 0 30 17 1.76 R1 3004 Pipirelli $-3.202.342 Задржи група
50-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 A-120 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $30.130.014 Пензиониран
48 A-120 8 0 1 0 0 21 13 1.62 QF - Pipirelli $57.416.012 Задржи група
47 A-120 9 0 0 0 0 29 17 1.71 W 845 Pipirelli $54.678.435 Задржи група
46 A-120 6 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 784 Pipirelli $28.660.632 Задржи група
45 A-120 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $35.860.257 Задржи група
44 R-283 2 2 12 3 0 112 17 6.59 F 1764 Pipirelli $16.557.255 Промовиран
43 A-47 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1223 Pipirelli $16.070.467 Испаднат
42 A-47 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 965 Pipirelli $15.043.851 Задржи група
41 A-47 26 0 0 0 0 0 16 0 QF - Pipirelli $22.832.998 Задржи група
40 R-385 2 3 11 0 1 103 17 6.06 W 2042 Pipirelli $22.635.964 Промовиран
39 R-79 7 0 1 0 1 31 14 2.21 - - Pipirelli $9.969.306 Задржи група