Профил на менаџерот: Jose Filipe

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
The Special One (Team livery)
Име:Jose Filipe
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 12, 2008
Последна интеракција: Вчера во 23:33:38
Постови на форумот:1870  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1189)
Освоени поени:50 (2226)
Победи:3 (86)
Подиуми:5 (198)
Пол-позиции:0 (67)
Најбрзи круга:1 (70)
Просечно поени/трка: 8.33 (1.87)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

51% отклучени

(184/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jose Filipe Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 8
Број на најавувања:47139
Време поминато на ГПРО:13411 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 23
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Bob Lees (164)
Технички Директор: Brian Pitchforth (112)
Екипа во целост:46
Гуми: Dunnolop
Име на тим: The Special One
Екипен пласман:4
Поени на тимот:262.8666

Спонзори

Sun Microthings (P23) - 29 трки
Vielive (P23) - 23 трки
Sega Sammy Stock (P23) - 19 трки
Hilten Group (P23) - 1 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 P-23 5 1 3 0 1 46 17 2.71 R1 199 Dunnolop $46.897.827 Задржи група
80 P-23 6 1 4 1 1 47 17 2.76 QF 181 Yokomama $59.223.730 Задржи група
79 P-23 4 1 5 1 1 47 17 2.76 R1 1116 Yokomama $40.149.646 Задржи група
78 P-23 17 1 1 1 0 17 17 1 R1 1673 Yokomama $27.453.436 Задржи група
77 M-1 29 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 78 Yokomama $10.109.911 Испаднат
76 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 12 Michelini $5.524.027 Испаднат
75 M-3 2 5 8 1 3 89 17 5.24 R2 40 Badyear $50.521.345 Промовиран
74 P-13 1 6 12 4 1 113 17 6.65 W 82 Yokomama $75.078.443 Промовиран
73 P-13 8 0 1 0 0 25 17 1.47 R1 284 Yokomama $53.747.080 Задржи група
72 P-13 20 0 1 0 0 9 17 0.53 - 443 Yokomama $87.178.123 Задржи група
71 A-15 1 7 13 6 8 125 17 7.35 F 881 Pipirelli $122.944.204 Промовиран
70 A-15 8 0 1 0 0 29 17 1.71 R1 1704 Pipirelli $107.407.678 Задржи група
69 A-15 10 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 2218 Pipirelli $75.205.796 Задржи група
68 A-15 9 1 3 3 1 29 17 1.71 R2 3437 Pipirelli $53.972.148 Задржи група
67 A-15 7 0 4 2 0 37 17 2.18 QF 1001 Pipirelli $33.985.361 Задржи група
66 P-8 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 599 Yokomama $3.419.483 Испаднат
65 M-4 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 246 Badyear $-4.718.250 Испаднат
64 P-9 2 3 11 6 2 101 17 5.94 F 109 Dunnolop $33.264.737 Промовиран
63 P-9 6 1 3 0 0 33 17 1.94 R1 248 Yokomama $33.872.700 Задржи група
62 M-5 16 1 1 0 0 15 17 0.88 R2 368 Yokomama $-6.693.080 Испаднат
61 M-5 13 1 1 0 0 14 17 0.82 SF 52 Yokomama $28.965.162 Задржи група
60 P-23 1 7 16 7 6 143 17 8.41 W 50 Dunnolop $51.080.364 Промовиран
59 P-23 5 1 5 4 1 56 17 3.29 W 190 Dunnolop $42.089.793 Задржи група
58 P-23 7 0 2 0 1 24 17 1.41 SF 971 Dunnolop $52.045.389 Задржи група
57 P-23 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 392 Yokomama $30.036.244 Задржи група
56 P-23 11 1 3 2 3 24 17 1.41 QF 1258 Yokomama $55.609.477 Задржи група
55 M-2 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 308 Yokomama $21.207.885 Испаднат
54 M-2 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 464 Yokomama $47.075.263 Задржи група
53 M-2 16 0 1 0 0 14 17 0.82 - 1931 Dunnolop $12.499.657 Задржи група
52 M-2 18 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Dunnolop $7.133.556 Задржи група
51 M-2 20 1 1 0 0 12 17 0.71 R2 ? Contimental $16.022.002 Задржи група
50 M-2 14 1 1 0 0 15 17 0.88 R2 172 Contimental $41.179.527 Задржи група
49 P-3 1 7 11 4 5 116 17 6.82 W ? Dunnolop $38.612.445 Промовиран
48 P-3 6 1 3 0 2 26 17 1.53 - 542 Yokomama $16.984.154 Задржи група
47 A-15 1 7 12 5 2 113 17 6.65 F ? Pipirelli $56.193.702 Промовиран
46 A-15 6 2 2 0 1 38 17 2.24 R2 ? Pipirelli $12.553.402 Задржи група
45 A-15 5 0 2 0 0 24 17 1.41 R2 ? Pipirelli $19.164.325 Задржи група
44 P-20 2 8 11 5 9 114 17 6.71 F ? Dunnolop $-10.166.052 Испаднат
43 P-20 14 0 2 0 0 17 17 1 R2 ? Avonn $25.366.674 Задржи група
42 P-20 13 0 2 0 2 16 17 0.94 R1 ? Dunnolop $10.143.411 Задржи група
41 M-3 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Avonn $17.047.253 Испаднат
40 M-3 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 265 Avonn $1.208.589 Задржи група
39 M-3 23 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 172 Avonn $19.434.628 Задржи група
38 P-10 2 3 10 0 6 88 17 5.18 QF ? Dunnolop $30.057.307 Промовиран
37 P-10 7 1 2 2 1 26 17 1.53 R1 301 Yokomama $23.942.880 Задржи група
36 P-10 11 0 1 0 3 20 17 1.18 R1 ? Yokomama $36.874.298 Задржи група
35 A-10 1 6 9 5 6 100 17 5.88 QF 244 Pipirelli $51.697.397 Промовиран
34 A-10 10 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $67.501.041 Задржи група
33 A-10 19 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 ? Pipirelli $19.732.351 Задржи група
32 A-10 10 1 2 0 0 26 17 1.53 QF 645 Pipirelli $21.800.379 Задржи група
31 P-2 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Dunnolop $-1.297.719 Испаднат
30 M-4 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $-16.706.688 Испаднат
29 M-4 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 111 Yokomama $12.894.932 Задржи група
28 M-4 23 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Yokomama $14.047.340 Задржи група
27 M-4 24 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Badyear $589.872 Задржи група
26 P-13 5 1 3 0 0 55 17 3.24 QF ? Badyear $12.039.802 Промовиран*
25 P-13 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 ? Dunnolop $8.086.271 Задржи група
24 P-13 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 280 Dunnolop $5.787.374 Задржи група
23 M-4 27 0 0 0 0 3 17 0.18 - 162 Dunnolop $23.224.990 Испаднат
22 P-16 1 1 6 0 3 60 17 3.53 R2 ? Dunnolop $42.644.419 Промовиран
21 P-16 15 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Yokomama $40.561.318 Задржи група
20 P-16 18 0 0 0 0 7 17 0.41 QF ? Dunnolop $23.207.088 Задржи група
19 P-16 25 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Dunnolop $13.324.478 Задржи група
18 P-16 13 0 0 0 0 10 17 0.59 - 387 Pipirelli $8.856.670 Задржи група
17 P-16 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Yokomama $56.830.308 Задржи група
16 A-43 3 4 8 8 0 79 17 4.65 - ? blank $52.853.712 Промовиран
15 A-43 20 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? blank $88.112.260 Задржи група
14 A-43 17 0 0 0 0 7 17 0.41 - 488 blank $54.754.598 Задржи група
13 R-30 17 0 1 0 0 13 17 0.76 - ? blank $40.176.775 Промовиран*
12 R-30 8 0 2 0 0 25 10 2.5 - - blank $-4.263.082 Задржи група