Профил на менаџерот: Ioannis Bouriotis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ioannis Bouriotis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 20, 2013
Последна интеракција: Вчера во 16:40:01
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (812)
Освоени поени:0 (851)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (40)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(37/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ioannis Bouriotis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 3
Број на најавувања:1917
Време поминато на ГПРО:261.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 124
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Philipp Lauda (79)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ΚΡΗΤΗ f1 racing team
Екипен пласман:428
Поени на тимот:0

Спонзори

Apples (R124) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 R-124 7 0 0 0 0 27 16 1.69 R2 3761 Pipirelli $30.867.248 Задржи група
87 R-124 16 0 0 1 0 1 15 0.07 R1 4785 Pipirelli $26.152.872 Задржи група
86 R-124 12 0 0 0 0 13 15 0.87 QF 4893 Pipirelli $3.750.662 Задржи група
85 R-124 9 0 1 0 0 34 13 2.62 SF 5444 Pipirelli $32.258.260 Задржи група
84 R-124 8 0 2 0 0 38 15 2.53 QF 4885 Pipirelli $33.080.245 Задржи група
83 R-124 6 0 0 1 0 40 15 2.67 QF 4896 Pipirelli $23.733.718 Задржи група
82 R-124 7 1 4 3 0 52 17 3.06 QF 2882 Pipirelli $10.373.507 Задржи група
81 R-124 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R2 5541 Pipirelli $9.961.166 Задржи група
80 R-124 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 4354 Pipirelli $-4.715.909 Задржи група
79 R-124 10 0 0 0 0 12 16 0.75 R1 4994 Pipirelli $35.599.670 Задржи група
78 R-124 11 0 0 5 0 20 17 1.18 R1 3064 Pipirelli $57.747.318 Задржи група
77 R-124 17 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5780 Pipirelli $36.457.744 Задржи група
76 R-124 7 0 3 7 0 46 17 2.71 SF 3617 Pipirelli $44.920.199 Задржи група
75 A-69 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 5199 Pipirelli $-24.912.502 Испаднат
74 A-69 36 0 0 0 0 0 17 0 - 2553 Pipirelli $24.200.666 Задржи група
73 A-69 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3002 Pipirelli $24.162.101 Задржи група
72 A-69 30 0 0 0 0 0 17 0 - 2435 Pipirelli $4.333.855 Задржи група
71 A-69 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2331 Pipirelli $4.211.721 Задржи група
70 A-69 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2687 Pipirelli $3.768.475 Задржи група
69 A-69 30 0 0 0 0 0 16 0 - 4326 Pipirelli $14.749.592 Задржи група
68 A-69 26 0 0 0 0 0 17 0 - 3974 Pipirelli $7.933.912 Задржи група
67 A-69 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2026 Pipirelli $3.658.359 Задржи група
66 R-74 4 1 6 0 0 72 16 4.5 F 4609 Pipirelli $22.633.398 Промовиран
65 R-74 12 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 4417 Pipirelli $10.954.173 Задржи група
64 A-93 34 0 0 0 0 0 16 0 - 4372 Pipirelli $15.393.692 Испаднат
63 A-109 27 0 0 0 0 0 17 0 - 2331 Pipirelli $14.469.860 Задржи група
62 A-109 22 0 0 0 0 0 16 0 R2 3990 Pipirelli $6.581.191 Задржи група
61 A-109 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 3294 Pipirelli $18.259.624 Задржи група
60 A-109 18 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 4286 Pipirelli $19.736.099 Задржи група
59 A-109 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1941 Pipirelli $24.087.341 Задржи група
58 R-25 3 0 7 0 0 84 17 4.94 F 2986 Pipirelli $13.420.505 Промовиран
57 A-27 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 3022 Pipirelli $11.756.102 Испаднат
56 A-27 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 4645 Pipirelli $9.661.963 Задржи група
55 A-27 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2867 Pipirelli $19.468.482 Задржи група
54 A-27 36 0 0 0 0 0 16 0 - 5390 Pipirelli $20.370.578 Задржи група
53 A-27 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2277 Pipirelli $20.023.963 Задржи група
52 A-27 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1272 Pipirelli $15.829.700 Задржи група
51 R-3 2 0 6 0 0 87 17 5.12 QF 1975 Pipirelli $37.331.015 Промовиран
50 R-3 5 0 4 0 0 58 17 3.41 QF 2235 Pipirelli $8.499.045 Задржи група
49 R-3 13 0 1 3 0 25 16 1.56 R1 - Pipirelli $23.544.386 Задржи група
48 R-3 7 0 2 0 0 37 16 2.31 QF - Pipirelli $26.804.185 Задржи група
47 R-3 12 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 2597 Pipirelli $36.317.549 Задржи група
46 R-3 10 0 0 0 0 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $43.758.456 Задржи група
45 R-3 8 0 0 0 0 39 17 2.29 R2 2419 Pipirelli $19.322.052 Задржи група
44 A-102 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $43.910.193 Испаднат
43 A-102 35 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $22.886.037 Задржи група
42 R-82 6 0 4 0 0 46 16 2.88 QF - Pipirelli $8.474.577 Промовиран
41 R-82 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $12.956.979 Задржи група
40 R-82 11 0 0 0 0 22 17 1.29 SF 2949 Pipirelli $14.355.347 Задржи група
39 R-82 8 0 0 0 0 23 15 1.53 - - Pipirelli $10.943.285 Задржи група