Профил на менаџерот: Dimitris Kalpoutzis

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dimitris Kalpoutzis
Држава: Грција
Пол:Не е определено
Се приклучи:Ное 23, 2013
Последна интеракција: Вчера во 22:10:55
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (762)
Освоени поени:22 (1079)
Победи:1 (18)
Подиуми:3 (75)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 4.4 (1.42)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(66/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dimitris Kalpoutzis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 7
Број на најавувања:7986
Време поминато на ГПРО:3963.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 61
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Gassman (128)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:19
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ΚΡΗΤΗ f1 racing team
Екипен пласман:209
Поени на тимот:81.6

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-61 13 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 1435 Pipirelli $56.501.820 Задржи група
82 A-61 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1126 Pipirelli $49.954.672 Задржи група
81 P-16 36 0 0 0 0 0 17 0 - 650 Avonn $19.489.294 Испаднат
80 P-16 25 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 870 Yokomama $4.297.707 Задржи група
79 P-16 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 494 Dunnolop $6.994.140 Задржи група
78 P-16 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 299 Dunnolop $42.697.344 Задржи група
77 A-54 2 3 8 4 1 92 17 5.41 SF 682 Pipirelli $75.019.348 Промовиран
76 A-54 10 0 3 0 0 28 17 1.65 F 1122 Pipirelli $146.374.508 Задржи група
75 A-54 9 0 1 0 0 30 17 1.76 R2 1108 Pipirelli $156.942.806 Задржи група
74 A-54 10 0 0 0 0 36 17 2.12 R1 798 Pipirelli $125.061.794 Задржи група
73 A-54 14 0 0 0 0 22 17 1.29 R1 1105 Pipirelli $118.863.607 Задржи група
72 A-54 7 0 0 0 0 35 17 2.06 QF 989 Pipirelli $82.623.202 Задржи група
71 A-54 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 1317 Pipirelli $70.718.168 Задржи група
70 A-54 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1215 Pipirelli $55.293.321 Задржи група
69 A-54 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1164 Pipirelli $41.283.246 Задржи група
68 A-54 12 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 1472 Pipirelli $27.035.597 Задржи група
67 A-54 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1730 Pipirelli $12.074.264 Задржи група
66 A-54 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1688 Pipirelli $1.310.134 Задржи група
65 A-54 26 0 0 0 0 2 17 0.12 - 1667 Pipirelli $2.455.329 Задржи група
64 P-14 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1861 Yokomama $6.199.909 Испаднат
63 P-14 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 568 Yokomama $3.806.175 Задржи група
62 P-14 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 355 Yokomama $21.513.483 Задржи група
61 A-84 2 5 13 7 0 104 17 6.12 F 1065 Pipirelli $89.215.646 Промовиран
60 A-84 7 1 3 0 0 46 17 2.71 R1 1390 Pipirelli $86.562.297 Задржи група
59 A-84 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2175 Pipirelli $110.787.353 Задржи група
58 A-84 9 2 3 0 0 37 17 2.18 R2 981 Pipirelli $94.968.846 Задржи група
57 A-84 11 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 3898 Pipirelli $81.397.704 Задржи група
56 A-84 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1492 Pipirelli $50.146.047 Задржи група
55 A-84 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1805 Pipirelli $22.323.430 Задржи група
54 P-3 31 0 0 0 0 0 17 0 QF 550 Yokomama $2.120.061 Испаднат
53 P-3 8 0 0 0 1 23 17 1.35 SF 157 Yokomama $15.403.892 Задржи група
52 P-3 19 1 1 0 0 12 17 0.71 QF 198 Dunnolop $32.612.438 Задржи група
51 A-8 2 2 11 2 3 101 17 5.94 SF ? Pipirelli $68.619.062 Промовиран
50 A-8 6 0 4 0 0 38 17 2.24 - 842 Pipirelli $63.155.123 Задржи група
49 A-8 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1502 Pipirelli $79.292.458 Задржи група
48 A-8 9 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 1261 Pipirelli $32.249.466 Задржи група
47 P-20 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Avonn $10.821.048 Испаднат
46 A-102 2 3 10 1 0 98 17 5.76 SF ? Pipirelli $14.378.463 Промовиран
45 P-4 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Yokomama $21.786.564 Испаднат
44 A-36 2 0 5 0 0 72 17 4.24 F 457 Pipirelli $34.261.470 Промовиран
43 A-36 5 0 2 0 0 48 17 2.82 R2 531 Pipirelli $26.604.174 Задржи група
42 A-36 10 0 1 0 0 17 17 1 R1 627 Pipirelli $12.320.921 Задржи група
41 A-36 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1035 Pipirelli $23.706.801 Задржи група
40 R-10 5 0 2 0 0 58 17 3.41 F 2391 Pipirelli $14.635.162 Промовиран*
39 R-10 14 0 0 0 0 9 9 1 - - Pipirelli $16.600.017 Задржи група