Профил на менаџерот: Adam Pilo

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Red Arrow 412 - 1994
Име:Adam Pilo
Држава: Словачка
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 24, 2013
Последна интеракција: Вчера во 20:33:52
Постови на форумот:176  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (568)
Освоени поени:19 (1543)
Победи:0 (58)
Подиуми:0 (144)
Пол-позиции:1 (111)
Најбрзи круга:0 (36)
Просечно поени/трка: 1.36 (2.72)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 13, 2015)
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adam Pilo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:aryalsk93

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 4
Број на најавувања:11287
Време поминато на ГПРО:2323.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 18
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Eric Boullion (143)
Технички Директор: Alex Murray (98)
Екипа во целост:29
Гуми: Yokomama
Име на тим: -Kinguin-
Екипен пласман:620
Поени на тимот:34.2167

Спонзори

Congalotto (A87) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-18 21 0 1 0 0 9 17 0.53 - 818 Avonn $57.339.547 Задржи група
72 A-87 4 1 4 0 0 53 17 3.12 R2 1285 Pipirelli $76.613.528 Промовиран
71 A-87 19 0 0 0 0 4 8 0.5 R1 7933 Pipirelli $65.383.956 Задржи група
70 A-87 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 5398 Pipirelli $94.854.740 Задржи група
69 A-87 17 0 0 0 0 3 16 0.19 - 4328 Pipirelli $65.483.193 Задржи група
68 A-87 11 0 1 0 0 17 16 1.06 R1 4026 Pipirelli $90.422.899 Задржи група
67 A-87 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1246 Pipirelli $43.805.132 Задржи група
66 P-4 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 838 Dunnolop $40.858.623 Испаднат
65 A-27 3 2 8 11 4 94 16 5.88 W 2996 Pipirelli $63.203.064 Промовиран
64 A-27 6 1 4 2 0 48 17 2.82 QF 2238 Pipirelli $85.909.214 Задржи група
63 R-107 1 5 12 4 3 111 17 6.53 W 4414 Pipirelli $78.397.569 Промовиран
62 P-23 38 0 0 0 0 0 7 0 - 7907 Contimental $-33.047.490 Спец пот
61 P-23 16 0 2 0 1 12 15 0.8 R2 4906 Yokomama $21.889.465 Задржи група
60 P-23 9 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 293 Dunnolop $12.457.355 Задржи група
59 A-122 3 2 9 2 2 93 17 5.47 F 586 Pipirelli $34.901.384 Промовиран
58 A-122 9 0 1 0 1 22 15 1.47 R1 6116 Pipirelli $47.433.007 Задржи група
57 A-122 20 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 5695 Pipirelli $39.926.372 Задржи група
56 R-281 1 9 13 13 13 129 16 8.06 F 4960 Pipirelli $55.007.062 Промовиран
55 P-13 8 1 1 1 1 20 12 1.67 QF 7639 Dunnolop $-15.110.211 Спец пот
54 P-13 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 374 Dunnolop $8.037.352 Задржи група
53 P-13 26 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 318 Yokomama $11.549.695 Задржи група
52 A-76 3 2 6 1 3 57 17 3.35 R2 969 Pipirelli $46.999.959 Промовиран
51 A-76 6 0 1 0 0 44 17 2.59 QF 689 Pipirelli $32.842.042 Задржи група
50 R-100 1 8 16 16 1 138 17 8.12 W 1398 Pipirelli $28.760.678 Промовиран
49 A-69 24 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-26.679.587 Испаднат
48 R-290 1 10 16 13 1 145 17 8.53 W 1470 Pipirelli $34.621.040 Промовиран
47 A-92 18 0 0 0 0 4 17 0.24 QF ? Pipirelli $-5.686.321 Испаднат
46 A-92 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $32.415.859 Задржи група
45 R-341 1 9 15 17 0 141 17 8.29 W 1515 Pipirelli $51.369.221 Промовиран
44 R-341 10 0 2 17 4 32 17 1.88 R2 ? Pipirelli $-16.908.698 Задржи група
43 A-100 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-11.875.516 Испаднат
42 R-341 1 5 13 8 1 122 17 7.18 F 1373 Pipirelli $45.582.609 Промовиран
41 R-341 4 2 8 5 1 75 17 4.41 R1 1992 Pipirelli $-7.756.169 Задржи група
40 R-57 3 1 4 0 0 60 17 3.53 F 2093 Pipirelli $-10.295.086 Задржи група
39 R-341 8 0 3 0 0 28 13 2.15 - - Pipirelli $-18.797.271 Задржи група