Профил на менаџерот: Aurélien Baillot

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Aurélien Baillot
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 26, 2013
Последна интеракција: Апр 1 2019, 23:05:09
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (350)
Освоени поени:0 (706)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (50)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 8, 2015)
Достигнувања:

12% отклучени

(43/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aurélien Baillot Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 4
Број на најавувања:3459
Време поминато на ГПРО:529.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70-77 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 A-48 33 0 0 0 0 0 11 0 - 6744 Pipirelli $5.618.777 Спец пот
68 A-48 11 0 1 0 0 27 16 1.69 R2 3906 Pipirelli $39.059.013 Задржи група
67 A-48 13 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 2569 Pipirelli $37.424.428 Задржи група
66 A-48 8 0 2 0 0 34 17 2 QF 6043 Pipirelli $70.930.898 Задржи група
65 A-48 7 1 1 0 0 42 17 2.47 QF 2683 Pipirelli $20.209.466 Задржи група
64 A-48 5 1 2 0 0 51 17 3 QF 1678 Pipirelli $11.603.555 Задржи група
63 A-48 4 1 6 0 0 63 17 3.71 F 976 Pipirelli $17.781.890 Задржи група
62 A-48 9 0 3 0 0 26 17 1.53 R2 1237 Pipirelli $17.716.079 Задржи група
61 R-73 2 1 10 0 1 96 16 6 QF 4827 Pipirelli $5.876.992 Промовиран
52-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 A-9 9 0 1 0 0 23 6 3.83 R2 - Pipirelli $11.969.627 Пензиониран
50 A-9 7 0 3 1 0 32 16 2 QF - Pipirelli $22.465.268 Задржи група
49 A-9 7 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $17.952.718 Задржи група
48 A-9 9 0 1 0 0 25 17 1.47 QF ? Pipirelli $31.456.882 Задржи група
47 P-6 37 0 0 0 0 0 16 0 - - Avonn $7.372.404 Испаднат
46 A-74 3 2 6 0 1 68 17 4 SF ? Pipirelli $11.675.844 Промовиран
45 P-21 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $9.678.387 Испаднат
44 A-120 3 1 5 7 1 70 17 4.12 R2 565 Pipirelli $19.776.257 Промовиран
43 A-120 8 0 1 0 0 24 17 1.41 R2 877 Pipirelli $18.511.744 Задржи група
42 A-120 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $11.014.937 Задржи група
41 A-120 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1502 Pipirelli $11.814.941 Задржи група
40 A-120 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $10.351.773 Задржи група
39 R-303 4 1 6 0 2 69 14 4.93 - - Pipirelli $4.707.748 Промовиран