Профил на менаџерот: Arber Arapi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Arber Arapi
Држава: Албанија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 25, 2008
Последна интеракција: Јул 4 2012, 21:38:40
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (218)
Освоени поени:0 (188)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (13)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: - (0.86)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Arber Arapi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 11
Број на најавувања:1031
Време поминато на ГПРО:252.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
30-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-10 7 1 2 1 1 36 12 3 R2 - Pipirelli $-11.035.087 Задржи група
28 R-10 5 3 4 1 6 41 14 2.93 QF - Pipirelli $-9.289.950 Задржи група
27 R-10 18 0 0 0 3 6 15 0.4 QF - Pipirelli $-5.294.398 Задржи група
26 R-10 24 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $24.784.670 Задржи група
24-25 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 R-240 12 1 1 0 3 10 6 1.67 R1 - Pipirelli $-20.525.739 Задржи група
22 R-240 9 3 3 0 1 39 16 2.44 QF - Pipirelli $-7.814.879 Задржи група
21 R-240 13 0 0 0 3 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $-6.037.904 Задржи група
20 R-240 14 0 1 0 0 11 16 0.69 R1 - Pipirelli $-10.683.791 Задржи група
19 R-240 9 1 2 0 0 26 17 1.53 QF ? Pipirelli $-863.587 Задржи група
18 R-240 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-25.829.516 Задржи група
17 R-240 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-15.823.887 Задржи група
16 R-240 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - blank $9.993.190 Задржи група
15 A-31 34 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $8.809.129 Испаднат
14 A-31 32 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $9.375.077 Задржи група
13 A-31 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $4.523.635 Задржи група
12 R-51 22 0 0 0 0 2 7 0.29 - - blank $7.248.701 Промовиран*