Профил на менаџерот: Fabrizio Gira

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabrizio Gira
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 27, 2013
Последна интеракција: Фев 18 2016, 20:51:05
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (204)
Освоени поени:0 (267)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.31)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(44/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabrizio Gira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 14
Број на најавувања:1935
Време поминато на ГПРО:420.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
53-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-76 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $57.824.210 Пензиониран
51 A-76 17 0 1 0 0 8 14 0.57 QF - Pipirelli $104.747.652 Задржи група
50 A-76 13 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1424 Pipirelli $49.955.120 Задржи група
49 A-76 17 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $31.956.702 Задржи група
48 A-76 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $15.738.344 Задржи група
47 A-76 18 0 0 0 0 8 17 0.47 - 1902 Pipirelli $18.822.855 Задржи група
46 A-76 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $3.475.867 Задржи група
45 A-76 5 1 5 2 2 53 17 3.12 SF 1096 Pipirelli $24.231.575 Задржи група
44 A-76 14 0 0 0 0 12 17 0.71 QF 1339 Pipirelli $7.402.239 Задржи група
43 A-76 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1502 Pipirelli $7.249.918 Задржи група
42 A-76 9 0 1 0 0 19 17 1.12 QF ? Pipirelli $37.622.146 Задржи група
41 A-76 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - 1634 Pipirelli $27.435.658 Задржи група
40 R-263 1 7 13 5 1 129 17 7.59 QF 2211 Pipirelli $45.989.930 Промовиран
39 R-263 17 0 0 0 0 4 4 1 - - Pipirelli $3.090 Задржи група