Профил на менаџерот: Christoph Sandhofer

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Christoph Sandhofer
Држава: Австрија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Дек 28, 2013
Последна интеракција: Вчера во 09:03:58
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (225)
Освоени поени:0 (204)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (16)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0 (0.91)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 17, 2020)
Достигнувања:

8% отклучени

(30/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christoph Sandhofer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 68, Трка 13
Број на најавувања:787
Време поминато на ГПРО:165.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 62
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Marco Tarquini (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Motorsport Team Germany Junior
Екипен пласман:604
Поени на тимот:5.4

Спонзори

Wintrillions (R62) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 R-62 7 0 2 0 2 39 16 2.44 R1 4830 Pipirelli $7.765.930 Задржи група
81 A-61 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2543 Pipirelli $30.400.969 Испаднат
80 A-61 34 0 0 0 0 0 13 0 R1 6130 Pipirelli $11.124.970 Задржи група
79 A-61 25 0 0 0 0 0 15 0 - 5014 Pipirelli $3.349.162 Задржи група
78 A-61 34 0 0 0 0 0 12 0 - 6516 Pipirelli $10.176.293 Задржи група
77 A-61 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4392 Pipirelli $13.295.954 Задржи група
76 A-61 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 3269 Pipirelli $34.106.341 Задржи група
75 A-61 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2390 Pipirelli $24.279.816 Задржи група
74 A-61 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4187 Pipirelli $33.380.017 Задржи група
73 A-61 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 5042 Pipirelli $21.957.133 Задржи група
72 A-61 21 0 1 0 0 6 16 0.38 R1 4334 Pipirelli $55.251.337 Задржи група
71 R-109 4 0 6 4 1 79 16 4.94 SF 4441 Pipirelli $48.486.691 Промовиран
70 A-67 35 0 0 0 0 0 15 0 - 5149 Pipirelli $986.176 Испаднат
69 R-140 2 2 7 3 2 76 17 4.47 QF 3018 Pipirelli $10.241.290 Промовиран
68 R-140 15 0 0 0 0 4 5 0.8 - 7358 Pipirelli $29.345.161 Задржи група
40-67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 R-328 35 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.271.213 Задржи група