Профил на менаџерот: Valerio Cirri

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Valerio Cirri
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 10, 2014
Последна интеракција: Денес во 01:33:17
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (575)
Освоени поени:17 (877)
Победи:0 (35)
Подиуми:1 (76)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:1 (31)
Просечно поени/трка: 1.31 (1.53)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

37% отклучени

(129/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Valerio Cirri Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 39, Трка 17
Број на најавувања:11280
Време поминато на ГПРО:2143.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Jean Karl Servoz-Gavin (133)
Технички Директор: James Marchant (96)
Екипа во целост:13
Гуми: Dunnolop
Име на тим: F1 Italian Racing Team
Екипен пласман:219
Поени на тимот:219.6668

Спонзори

Lost Toys (P10) - 14 трки
IMB (P10) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-10 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 298 Dunnolop $19.770.641 Задржи група
71 P-10 13 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 401 Dunnolop $7.327.238 Задржи група
70 P-10 25 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 622 Contimental $18.601.533 Задржи група
69 P-10 28 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 539 Contimental $15.454.604 Задржи група
68 M-1 27 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 134 Dunnolop $54.384.977 Испаднат
67 P-10 1 7 11 0 3 112 17 6.59 W 145 Dunnolop $97.218.462 Промовиран
66 P-10 12 1 1 0 0 16 17 0.94 R1 278 Dunnolop $90.789.794 Задржи група
65 P-10 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 412 Badyear $146.047.914 Задржи група
64 A-93 1 9 13 14 8 122 17 7.18 F 1593 Pipirelli $157.465.799 Промовиран
63 A-93 10 1 1 0 0 20 17 1.18 QF 1297 Pipirelli $149.289.125 Задржи група
62 A-93 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2669 Pipirelli $103.492.648 Задржи група
61 A-93 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1924 Pipirelli $56.568.739 Задржи група
60 P-14 28 0 0 0 0 0 17 0 QF 555 Dunnolop $16.453.496 Испаднат
59 M-5 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 333 Badyear $7.395.084 Испаднат
58 P-6 3 1 5 0 3 81 17 4.76 QF 99 Dunnolop $5.246.504 Промовиран
57 P-6 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 3627 Badyear $88.816.098 Задржи група
56 P-6 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 822 Badyear $156.654.117 Задржи група
55 A-105 1 9 16 7 12 144 17 8.47 W 591 Pipirelli $214.389.846 Промовиран
54 A-105 5 1 3 0 0 43 17 2.53 QF 2502 Pipirelli $161.078.824 Задржи група
53 A-105 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1524 Pipirelli $116.315.275 Задржи група
52 A-105 18 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1260 Pipirelli $40.201.567 Задржи група
51 P-23 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 380 Dunnolop $6.067.048 Испаднат
50 P-23 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 350 Dunnolop $3.622.805 Задржи група
49 P-23 26 0 0 0 2 4 17 0.24 R1 341 Contimental $23.828.237 Задржи група
48 P-23 24 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Dunnolop $37.574.626 Задржи група
47 P-23 21 0 1 1 0 7 17 0.41 R1 392 Dunnolop $18.469.183 Задржи група
46 P-23 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Dunnolop $53.754.321 Задржи група
45 A-119 3 3 9 4 1 84 17 4.94 SF 531 Pipirelli $11.340.283 Промовиран
44 A-119 10 1 1 0 0 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $65.708.999 Задржи група
43 A-119 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $55.699.009 Задржи група
42 A-119 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $5.648.762 Задржи група
41 A-119 29 0 0 0 0 0 17 0 QF 1843 Pipirelli $4.112.343 Задржи група
40 R-112 3 2 8 0 1 88 17 5.18 R1 2395 Pipirelli $26.043.507 Промовиран
39 R-112 23 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $18.905.000 Задржи група