Профил на менаџерот: Wojciech Uzikowski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Wojciech Uzikowski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 4, 2009
Последна интеракција: Вчера во 14:43:06
Постови на форумот:106  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (1077)
Освоени поени:0 (1736)
Победи:0 (53)
Подиуми:0 (138)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (66)
Просечно поени/трка: 0 (1.61)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 19, 2009)
Достигнувања:

49% отклучени

(175/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Wojciech Uzikowski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 13
Број на најавувања:13708
Време поминато на ГПРО:2806.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 27
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Tiff Walker (131)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Pipirelli
Име на тим: C.R.A.S.H. Legends
Екипен пласман:312
Поени на тимот:80.7999

Спонзори

Aecer (A27) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-27 13 0 0 0 0 17 17 1 R2 1203 Pipirelli $83.142.945 Задржи група
75 A-27 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 2608 Pipirelli $57.303.194 Задржи група
74 A-27 15 0 1 0 0 14 16 0.88 R2 4239 Pipirelli $40.316.426 Задржи група
73 A-27 15 0 0 0 0 2 16 0.12 - 4508 Pipirelli $18.412.678 Задржи група
72 A-27 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 2898 Pipirelli $31.668.018 Задржи група
71 A-27 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1445 Pipirelli $20.549.912 Задржи група
70 A-27 26 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4691 Pipirelli $19.822.681 Задржи група
69 A-27 15 0 0 0 0 13 15 0.87 R1 5302 Pipirelli $55.784.381 Задржи група
68 A-27 12 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 1341 Pipirelli $60.670.925 Задржи група
67 A-27 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 3771 Pipirelli $41.738.214 Задржи група
66 A-27 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 3129 Pipirelli $51.058.310 Задржи група
65 A-27 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2067 Pipirelli $31.040.248 Задржи група
64 A-27 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 3958 Pipirelli $80.750.985 Задржи група
63 A-27 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 4569 Pipirelli $107.018.354 Задржи група
62 A-27 20 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 2205 Pipirelli $106.278.376 Задржи група
61 A-27 8 0 2 0 0 31 17 1.82 R1 1746 Pipirelli $108.584.689 Задржи група
60 A-27 5 0 1 0 0 42 17 2.47 QF 1162 Pipirelli $90.236.020 Задржи група
59 A-27 17 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 4209 Pipirelli $55.737.940 Задржи група
58 A-27 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 3122 Pipirelli $56.267.098 Задржи група
57 A-27 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 5353 Pipirelli $60.942.668 Задржи група
56 A-27 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4869 Pipirelli $24.683.907 Задржи група
55 A-27 21 0 0 0 0 2 17 0.12 - 3983 Pipirelli $13.140.735 Задржи група
54 A-27 9 1 3 0 1 26 16 1.62 R1 4377 Pipirelli $6.873.542 Задржи група
53 P-25 29 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5368 Avonn $13.261.093 Испаднат
52 P-25 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Avonn $3.713.500 Задржи група
51 P-25 15 0 1 0 1 9 17 0.53 R2 ? Avonn $11.695.007 Задржи група
50 M-3 33 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Yokomama $23.038.419 Испаднат
49 P-19 3 2 5 1 4 67 16 4.19 R2 - Dunnolop $47.626.690 Промовиран
48 P-19 18 0 1 0 0 10 17 0.59 - ? Avonn $76.031.845 Задржи група
47 A-78 1 9 11 5 11 111 17 6.53 W ? Pipirelli $147.038.238 Промовиран
46 A-78 13 1 1 0 2 18 17 1.06 R1 1174 Pipirelli $118.762.431 Задржи група
45 A-78 14 0 1 0 1 9 17 0.53 R2 1498 Pipirelli $103.440.284 Задржи група
44 A-78 5 2 3 0 3 31 17 1.82 R1 ? Pipirelli $74.576.970 Задржи група
43 A-78 15 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $15.955.132 Задржи група
42 A-78 13 0 1 0 2 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $30.905.906 Задржи група
41 A-78 11 0 1 0 0 15 15 1 R2 - Pipirelli $9.872.428 Задржи група
40 P-22 28 0 0 0 0 2 16 0.12 QF - Avonn $14.665.284 Испаднат
39 M-5 38 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Avonn $17.158.918 Испаднат
38 Elite 30 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Yokomama $-6.877.442 Испаднат
37 Elite 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Badyear $16.790.847 Задржи група
36 Elite 5 1 5 0 3 68 17 4 F ? Bridgerock $30.257.980 Задржи група
35 Elite 5 2 4 1 3 60 17 3.53 QF ? Michelini $37.709.855 Задржи група
34 Elite 4 0 6 1 2 55 17 3.24 QF 4 Bridgerock $87.286.317 Задржи група
33 Elite 9 0 0 1 0 34 17 2 QF 6 Bridgerock $74.769.270 Задржи група
32 Elite 3 3 9 1 3 98 17 5.76 SF 2 Bridgerock $40.444.497 Задржи група
31 Elite 6 0 3 0 0 46 17 2.71 R2 5 Badyear $35.164.608 Задржи група
30 Elite 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Badyear $24.041.951 Задржи група
29 Elite 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Badyear $45.633.174 Задржи група
28 Elite 3 1 10 2 1 105 17 6.18 SF 1 Bridgerock $60.730.495 Задржи група
27 Elite 5 1 5 0 1 59 17 3.47 QF 8 Michelini $32.482.774 Задржи група
26 Elite 4 0 4 0 0 70 17 4.12 QF 2 Michelini $53.150.087 Задржи група
25 Elite 8 0 0 0 0 23 17 1.35 QF ? Bridgerock $35.998.563 Задржи група
24 Elite 12 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 8 Michelini $26.841.649 Задржи група
23 Elite 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 ? Michelini $25.864.806 Задржи група
22 M-3 1 6 13 8 9 118 17 6.94 W ? Bridgerock $28.468.562 Промовиран
21 M-3 8 0 3 0 2 30 17 1.76 R1 101 Pipirelli $28.304.644 Задржи група
20 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 261 Pipirelli $35.995.849 Испаднат
19 M-1 1 11 13 8 11 128 17 7.53 W 15 Michelini $36.656.695 Промовиран
18 M-1 12 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 ? Dunnolop $6.476.969 Задржи група
17 M-1 12 0 1 0 0 17 17 1 R2 ? Pipirelli $26.926.087 Задржи група
16 P-10 1 7 13 3 1 121 17 7.12 W 48 blank $33.694.381 Промовиран
15 A-19 1 5 11 15 5 103 17 6.06 - ? blank $75.139.226 Промовиран
14 A-19 9 1 4 0 0 29 17 1.71 - ? blank $41.803.452 Задржи група
13 R-63 10 0 1 3 0 21 17 1.24 - ? blank $40.706.894 Промовиран*
12 R-63 24 0 0 0 0 0 5 0 - - blank $-8.540.707 Задржи група