Профил на менаџерот: Sebastien Jadelot

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebastien Jadelot
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 27, 2014
Последна интеракција: Јан 3 2018, 06:26:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (331)
Освоени поени:0 (552)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (43)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(54/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastien Jadelot Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 4
Број на најавувања:4536
Време поминато на ГПРО:1045.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
63-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-155 24 0 0 0 0 0 0 - - 9433 Pipirelli $13.512.000 Задржи група
61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 P-23 40 0 0 0 0 0 0 - - 10672 blank $-29.346.262 Пензиониран
59 P-23 20 0 1 1 0 6 14 0.43 R2 5762 Dunnolop $8.874.655 Задржи група
58 P-23 9 0 1 0 0 17 16 1.06 R2 2845 Dunnolop $18.648.798 Задржи група
57 P-23 25 0 0 0 0 3 17 0.18 - 497 Dunnolop $42.168.033 Задржи група
56 A-123 3 3 9 0 2 91 17 5.35 SF 633 Pipirelli $117.002.677 Промовиран
55 A-123 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2435 Pipirelli $71.442.253 Задржи група
54 A-123 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 3133 Pipirelli $59.583.682 Задржи група
53 P-9 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2127 Dunnolop $38.800.406 Испаднат
52 P-9 27 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 297 Yokomama $27.577.007 Задржи група
51 A-94 2 1 12 7 3 103 17 6.06 F ? Pipirelli $87.695.848 Промовиран
50 A-94 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1175 Pipirelli $48.384.759 Задржи група
49 A-94 14 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $62.606.918 Задржи група
48 A-94 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1478 Pipirelli $12.005.245 Задржи група
47 A-94 15 0 0 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $28.634.162 Задржи група
46 A-94 10 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 768 Pipirelli $70.291.439 Задржи група
45 A-94 16 1 1 0 1 15 17 0.88 QF ? Pipirelli $48.895.934 Задржи група
44 A-94 19 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $51.670.215 Задржи група
43 R-290 2 2 10 2 1 101 17 5.94 F ? Pipirelli $65.467.616 Промовиран
42 R-290 9 0 0 0 0 41 17 2.41 R1 2159 Pipirelli $-15.855.766 Задржи група
41 R-290 6 0 3 3 0 54 16 3.38 QF - Pipirelli $-16.710.069 Задржи група
40 R-290 12 1 2 0 0 23 14 1.64 - - Pipirelli $12.602.080 Задржи група