Профил на менаџерот: Gergő Csernátoni

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gergő Csernátoni
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 31, 2014
Последна интеракција: Денес во 14:59:29
Постови на форумот:383  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (829)
Освоени поени:40 (2004)
Победи:1 (65)
Подиуми:3 (169)
Пол-позиции:8 (118)
Најбрзи круга:0 (56)
Просечно поени/трка: 2.67 (2.42)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 23, 2016)
Достигнувања:

58% отклучени

(214/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gergő Csernátoni Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 3
Број на најавувања:21691
Време поминато на ГПРО:7480.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 15
Позиција во сезоната:7
Пари: $???.???.???
Возач: Sam Revson (137)
Технички Директор: Carlo Rocchetto (106)
Екипа во целост:46
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Hungarian Crown 2
Екипен пласман:137
Поени на тимот:298.4167

Спонзори

Champions (P15) - 21 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 P-15 8 0 1 0 2 38 17 2.24 SF 201 Dunnolop $125.078.212 Задржи група
86 P-15 8 0 2 0 2 37 17 2.18 W 281 Dunnolop $113.745.450 Задржи група
85 P-15 5 0 3 0 1 45 17 2.65 R1 236 Dunnolop $78.922.466 Задржи група
84 P-15 6 1 3 2 2 41 17 2.41 QF 219 Avonn $68.714.713 Задржи група
83 P-15 6 0 5 5 0 37 17 2.18 R2 237 Avonn $59.480.288 Задржи група
82 M-2 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 456 Avonn $95.631.979 Испаднат
81 P-24 2 5 8 0 4 89 17 5.24 SF 640 Yokomama $168.498.881 Промовиран
80 P-24 6 0 2 0 2 33 17 1.94 - 276 Yokomama $142.219.053 Задржи група
79 A-89 2 6 10 2 5 92 17 5.41 SF 3786 Pipirelli $221.851.631 Промовиран
78 A-91 7 1 2 0 1 26 17 1.53 R1 988 Pipirelli $188.113.457 Задржи група
77 A-91 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1609 Pipirelli $197.287.484 Задржи група
76 A-91 7 1 2 3 0 34 17 2 QF 2919 Pipirelli $230.176.393 Задржи група
75 A-91 6 0 2 0 0 34 17 2 R1 1207 Pipirelli $246.130.167 Задржи група
74 A-91 9 1 2 4 0 29 17 1.71 R2 2615 Pipirelli $233.471.097 Задржи група
73 A-91 6 1 3 1 1 40 17 2.35 R2 1073 Pipirelli $217.374.824 Задржи група
72 A-91 7 0 3 7 1 39 17 2.29 R2 1297 Pipirelli $177.389.395 Задржи група
71 A-91 5 0 4 0 0 47 17 2.76 R2 1473 Pipirelli $126.049.889 Задржи група
70 A-91 7 0 3 4 0 36 17 2.12 QF 1101 Pipirelli $72.582.506 Задржи група
69 A-91 9 1 3 6 0 36 17 2.12 R1 2596 Pipirelli $36.290.246 Задржи група
68 P-7 4 1 4 1 2 38 17 2.24 F 362 Avonn $-4.394.682 Испаднат
67 M-4 4 1 5 0 0 50 17 2.94 R2 27 Yokomama $-8.462.151 Испаднат
66 M-4 8 0 1 0 2 27 17 1.59 QF 33 Yokomama $18.477.617 Задржи група
65 M-4 9 1 2 0 2 24 17 1.41 R1 25 Yokomama $17.300.013 Задржи група
64 M-4 9 0 1 0 1 16 17 0.94 R2 42 Yokomama $27.650.762 Задржи група
63 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 190 Dunnolop $19.484.579 Испаднат
62 Elite 5 0 3 1 0 44 17 2.59 R2 3 Hancock $30.639.069 Задржи група
61 Elite 11 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 10 Contimental $36.429.321 Задржи група
60 M-5 1 5 11 5 7 111 17 6.53 W 14 Dunnolop $65.042.295 Промовиран
59 M-5 5 0 2 0 0 33 17 1.94 - 699 Contimental $55.209.451 Задржи група
58 P-17 1 8 13 15 4 116 17 6.82 F 109 Dunnolop $122.674.239 Промовиран
57 P-17 6 0 2 5 0 33 17 1.94 - 273 Dunnolop $141.138.679 Задржи група
56 A-32 1 10 14 10 5 136 17 8 F 700 Pipirelli $179.662.328 Промовиран
55 A-32 8 1 1 2 0 29 17 1.71 R1 2315 Pipirelli $168.682.932 Задржи група
54 A-32 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1488 Pipirelli $191.515.165 Задржи група
53 A-32 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 3471 Pipirelli $142.085.531 Задржи група
52 A-32 15 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1366 Pipirelli $73.790.032 Задржи група
51 P-19 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $23.660.033 Испаднат
50 M-5 3 1 4 4 1 48 17 2.82 SF 37 Dunnolop $-3.167.265 Испаднат
49 M-5 10 0 1 0 1 18 17 1.06 R1 62 Dunnolop $19.383.085 Задржи група
48 M-5 17 1 1 1 0 10 17 0.59 R2 189 Yokomama $34.267.067 Задржи група
47 P-20 1 4 11 3 1 109 17 6.41 SF 35 Dunnolop $28.393.351 Промовиран
46 P-20 7 0 2 0 1 19 17 1.12 - 279 Avonn $24.102.380 Задржи група
45 A-63 2 4 10 12 4 102 17 6 F ? Pipirelli $74.264.071 Промовиран
44 A-63 13 0 1 0 1 12 17 0.71 QF 1155 Pipirelli $44.169.063 Задржи група
43 A-63 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 1154 Pipirelli $84.362.787 Задржи група
42 R-156 1 8 12 11 2 119 17 7 W 1796 Pipirelli $58.129.672 Промовиран
41 R-156 5 2 4 6 1 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $-23.095.896 Задржи група
40 R-156 8 0 1 0 0 39 15 2.6 - - Pipirelli $-12.948.866 Задржи група