Профил на менаџерот: Ilkka Hamalainen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ilkka Hamalainen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 20, 2014
Последна интеракција: Денес во 09:40:31
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (538)
Освоени поени:0 (1091)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (73)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0 (2.03)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(43/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ilkka Hamalainen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 9
Број на најавувања:4906
Време поминато на ГПРО:746.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 5
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Hamilton (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Ricohn (R9) - 48 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 R-9 4 1 6 0 1 75 17 4.41 R2 3104 Pipirelli $16.548.810 Промовиран
71 A-80 37 0 0 0 0 0 14 0 - 5547 Pipirelli $-26.435.892 Испаднат
70 R-124 2 3 13 0 0 112 17 6.59 SF 3188 Pipirelli $45.002.858 Промовиран
69 R-124 5 0 3 0 0 56 17 3.29 QF 3451 Pipirelli $-31.810.296 Задржи група
68 A-46 32 0 0 0 0 0 14 0 - 5679 Pipirelli $-28.954.464 Испаднат
67 R-142 5 1 6 0 1 75 17 4.41 SF 2787 Pipirelli $21.621.021 Промовиран
66 R-142 9 0 3 0 0 35 17 2.06 R2 3431 Pipirelli $-34.811.356 Задржи група
65 R-142 7 0 1 0 0 38 17 2.24 R2 3753 Pipirelli $-32.696.309 Задржи група
64 R-142 9 0 2 0 0 28 17 1.65 R1 3315 Pipirelli $-31.262.358 Задржи група
63 R-142 9 0 1 1 0 33 17 1.94 R2 3330 Pipirelli $-31.294.313 Задржи група
62 R-142 11 0 0 0 0 20 16 1.25 QF 4829 Pipirelli $-29.719.019 Задржи група
61 R-142 7 1 1 0 0 38 17 2.24 R2 3478 Pipirelli $-30.532.674 Задржи група
60 A-90 33 0 0 0 0 0 13 0 R1 6823 Pipirelli $68.331.763 Испаднат
59 R-30 2 5 13 0 3 117 17 6.88 W 4112 Pipirelli $50.622.726 Промовиран
58 A-70 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2752 Pipirelli $-6.354.322 Испаднат
57 R-24 3 0 7 0 0 78 17 4.59 SF 4152 Pipirelli $46.212.455 Промовиран
56 A-18 32 0 0 0 0 0 10 0 - 8038 Pipirelli $-28.096.621 Испаднат
55 A-18 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3013 Pipirelli $14.369.760 Задржи група
54 R-310 3 1 4 1 0 71 17 4.18 QF 2789 Pipirelli $20.612.812 Промовиран
53 R-310 9 0 0 2 0 31 17 1.82 R2 3438 Pipirelli $-15.079.311 Задржи група
52 R-310 9 0 2 0 0 28 17 1.65 R1 ? Pipirelli $-26.963.989 Задржи група
51 R-310 9 0 2 0 0 39 17 2.29 QF ? Pipirelli $-31.529.386 Задржи група
50 R-310 12 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $-29.339.945 Задржи група
49 R-310 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2679 Pipirelli $-10.829.254 Задржи група
48 R-310 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 ? Pipirelli $-22.607.579 Задржи група
47 R-310 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 2534 Pipirelli $-17.131.297 Задржи група
46 R-310 12 1 1 0 0 24 17 1.41 R1 2553 Pipirelli $-36.181.103 Задржи група
45 R-310 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $1.427.639 Задржи група
44 A-43 34 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $-8.411.342 Испаднат
43 R-297 4 1 2 0 0 56 17 3.29 SF 2988 Pipirelli $10.675.877 Промовиран
42 R-297 6 0 2 1 0 50 17 2.94 QF 2563 Pipirelli $-4.242.195 Задржи група
41 R-297 12 0 0 0 0 17 17 1 R2 2958 Pipirelli $-23.022.749 Задржи група
40 R-297 14 0 0 0 0 5 9 0.56 - - Pipirelli $5.180.456 Задржи група