Профил на менаџерот: Omar Belvedere

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Omar Belvedere
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 22, 2014
Последна интеракција: Денес во 18:11:53
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (414)
Освоени поени:0 (612)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (48)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 0 (1.48)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 26, 2016)
Достигнувања:

22% отклучени

(78/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Omar Belvedere Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 10
Број на најавувања:7545
Време поминато на ГПРО:1525.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 25
Позиција во сезоната:24
Пари: $??.???.???
Возач: Markus Terting (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Yokomama
Име на тим: Folgore Sport Team
Екипен пласман:197
Поени на тимот:88.3334

Спонзори

PH (P7) - 20 трки
IMB (P7) - 5 трки
Paneri (P7) - 3 трки
Danke (P7) - 6 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 M-2 28 0 0 0 0 4 17 0.24 - 255 Yokomama $42.587.280 Испаднат
70 P-7 3 0 5 4 0 57 17 3.35 R2 158 Dunnolop $67.370.074 Промовиран
69 P-7 12 1 2 0 0 18 17 1.06 R1 387 Yokomama $111.224.503 Задржи група
68 A-7 4 1 3 2 0 42 17 2.47 R2 2889 Pipirelli $191.184.345 Промовиран
67 A-7 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2970 Pipirelli $167.760.583 Задржи група
66 A-7 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2013 Pipirelli $188.403.169 Задржи група
65 A-7 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 3134 Pipirelli $173.407.369 Задржи група
64 A-7 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1693 Pipirelli $98.182.167 Задржи група
63 A-7 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2419 Pipirelli $61.614.663 Задржи група
62 A-7 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1236 Pipirelli $25.640.323 Задржи група
61 A-7 6 0 3 0 1 43 17 2.53 R2 2792 Pipirelli $23.868.417 Задржи група
60 A-7 4 2 5 0 1 56 17 3.29 R2 1115 Pipirelli $15.615.083 Задржи група
59 P-16 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 752 Yokomama $22.116.562 Испаднат
58 P-16 13 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 500 Dunnolop $8.678.798 Задржи група
57 P-16 21 0 0 1 0 8 17 0.47 R1 3434 Dunnolop $57.927.695 Задржи група
56 P-16 24 0 0 2 1 4 17 0.24 - 742 Yokomama $41.006.566 Задржи група
55 A-93 2 4 8 0 1 97 17 5.71 F 4054 Pipirelli $87.583.411 Промовиран
54 A-93 22 0 0 0 2 1 16 0.06 - 5327 Pipirelli $70.221.013 Задржи група
53 A-93 32 0 0 0 0 0 13 0 R1 7484 Pipirelli $73.155.992 Задржи група
52 R-257 2 4 8 11 1 95 17 5.59 QF ? Pipirelli $37.076.798 Промовиран
51 R-257 26 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $7.846.055 Задржи група
50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 R-293 9 0 3 0 0 26 9 2.89 QF - Pipirelli $24.918.537 Задржи група
45-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-11 18 0 0 0 0 4 8 0.5 R1 - Pipirelli $20.562.207 Пензиониран
43 A-11 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 - Pipirelli $44.071.773 Задржи група
42 A-11 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $61.541.588 Задржи група
41 R-297 2 4 7 0 0 81 17 4.76 R1 2313 Pipirelli $35.524.765 Промовиран
40 R-297 10 0 1 1 0 21 8 2.62 - - Pipirelli $-20.928.416 Задржи група