Профил на менаџерот: Bernd Stolze

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Bernd Stolze
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 8, 2014
Последна интеракција: Сеп 18 2019, 19:20:41
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (503)
Освоени поени:13 (936)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 1.86 (1.86)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(76/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bernd Stolze Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 14
Број на најавувања:1199
Време поминато на ГПРО:117 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 115
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Tommy Palmer (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Fed Ups (R115) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-17 38 0 0 0 0 0 10 0 - 7059 Pipirelli $9.422.323 Испаднат
70 A-17 34 0 0 0 0 0 15 0 - 5407 Pipirelli $5.392.736 Задржи група
69 A-17 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 3948 Pipirelli $10.991.985 Задржи група
68 R-72 5 0 3 1 0 57 17 3.35 R1 3332 Pipirelli $15.495.466 Промовиран
67 R-72 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 4970 Pipirelli $8.841.107 Задржи група
66 R-72 17 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 6360 Pipirelli $14.925.308 Задржи група
65 R-72 17 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 5564 Pipirelli $5.857.464 Задржи група
64 R-72 9 0 1 0 1 15 15 1 R1 6517 Pipirelli $23.788.887 Задржи група
63 R-72 8 0 4 0 1 50 17 2.94 QF 5209 Pipirelli $19.100.099 Задржи група
62 R-72 10 0 2 0 1 33 17 1.94 R2 5014 Pipirelli $8.790.887 Задржи група
61 R-72 5 0 3 0 1 56 17 3.29 SF 3625 Pipirelli $7.756.330 Задржи група
60 A-101 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 5119 Pipirelli $13.944.625 Испаднат
59 A-101 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 6125 Pipirelli $6.499.235 Задржи група
58 R-192 1 4 11 1 3 99 16 6.19 SF 6117 Pipirelli $886.414 Промовиран
57 R-192 9 0 0 0 0 27 17 1.59 R1 6303 Pipirelli $20.361.120 Задржи група
56 R-192 13 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 6867 Pipirelli $8.546.727 Задржи група
55 R-192 9 0 0 0 0 21 16 1.31 QF 7059 Pipirelli $14.664.343 Задржи група
54 R-192 4 4 5 2 10 67 17 3.94 SF 5408 Pipirelli $15.085.316 Задржи група
53 R-192 8 0 4 0 1 30 15 2 R2 6762 Pipirelli $-3.342.627 Задржи група
52 A-55 38 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-3.030.794 Испаднат
51 R-157 1 5 12 0 0 115 16 7.19 F - Pipirelli $13.610.079 Промовиран
50 A-124 39 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $7.336.377 Испаднат
49 R-50 2 4 13 2 1 114 16 7.12 F - Pipirelli $18.192.459 Промовиран
48 A-121 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $12.206.978 Испаднат
47 R-258 5 0 4 1 2 54 16 3.38 F - Pipirelli $11.098.598 Промовиран*
46 A-115 36 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $1.617.980 Испаднат
45 R-106 9 0 1 6 0 29 15 1.93 QF - Pipirelli $7.616.854 Промовиран
44 R-106 10 0 1 0 0 21 16 1.31 QF - Pipirelli $6.383.701 Задржи група
43 R-106 15 0 0 0 2 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $-3.367.440 Задржи група
42 A-4 35 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-1.096.249 Испаднат
41 R-223 1 5 11 4 4 102 17 6 W ? Pipirelli $12.608.781 Промовиран
40 R-223 18 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $8.258.185 Задржи група