Профил на менаџерот: Dan Moldovan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Dan Moldovan
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 19, 2009
Последна интеракција: Мај 23 2020, 19:16:26
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (1051)
Освоени поени:0 (1583)
Победи:0 (50)
Подиуми:0 (129)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (1.51)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

37% отклучени

(130/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dan Moldovan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 12, Трка 17
Број на најавувања:8000
Време поминато на ГПРО:679.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 44
Позиција во сезоната:34
Пари: $???.???.???
Возач: Bobby Ongais (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: STEJARII ROMANIEI
Екипен пласман:406
Поени на тимот:29.6002

Спонзори

SFK (A44) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-44 26 0 0 0 1 1 13 0.08 R2 5949 Pipirelli $134.536.062 Задржи група
74 A-44 21 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 1954 Pipirelli $116.772.879 Задржи група
73 A-44 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4169 Pipirelli $93.101.508 Задржи група
72 A-44 22 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 1588 Pipirelli $60.010.178 Задржи група
71 P-22 38 0 0 0 0 0 13 0 R1 5669 Yokomama $39.223.421 Испаднат
70 A-64 3 1 7 0 1 66 12 5.5 R2 6358 Pipirelli $15.348.918 Промовиран
69 P-17 35 0 0 0 0 0 13 0 R1 5916 Yokomama $12.194.693 Испаднат
68 M-2 40 0 0 0 0 0 17 0 R1 4097 Dunnolop $-3.739.567 Испаднат
67 P-18 3 3 5 1 2 61 17 3.59 SF 1582 Dunnolop $31.772.605 Промовиран
66 A-93 3 3 10 0 3 84 17 4.94 SF 1153 Pipirelli $132.741.649 Промовиран
65 A-93 7 0 3 0 0 40 17 2.35 SF 1265 Pipirelli $150.834.681 Задржи група
64 A-97 6 0 4 0 0 55 17 3.24 F 910 Pipirelli $123.025.784 Задржи група
63 A-97 4 1 5 0 2 70 17 4.12 SF 1004 Pipirelli $107.839.018 Задржи група
62 A-97 14 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1281 Pipirelli $87.771.582 Задржи група
61 A-97 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1455 Pipirelli $59.500.514 Задржи група
60 P-8 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 3154 Yokomama $2.330.136 Испаднат
59 A-30 2 4 8 1 8 104 17 6.12 SF 591 Pipirelli $20.812.634 Промовиран
58 A-30 9 1 1 0 1 22 17 1.29 R1 1332 Pipirelli $39.699.243 Задржи група
57 P-24 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2920 Dunnolop $86.933.954 Испаднат
56 P-24 15 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 4818 Yokomama $85.627.805 Задржи група
55 A-6 2 6 10 5 6 98 17 5.76 SF 4238 Pipirelli $114.983.836 Промовиран
54 A-6 4 0 3 0 2 53 17 3.12 R1 3080 Pipirelli $87.116.551 Задржи група
53 A-6 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1422 Pipirelli $92.330.216 Задржи група
52 A-6 25 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1099 Pipirelli $72.970.143 Задржи група
51 A-6 11 0 1 2 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $75.466.931 Задржи група
50 A-6 13 1 1 0 0 13 17 0.76 QF 1097 Pipirelli $34.959.052 Задржи група
49 P-13 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $1.877.954 Испаднат
48 A-43 3 5 8 7 2 79 17 4.65 SF ? Pipirelli $62.424.326 Промовиран
47 A-43 18 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $58.310.211 Задржи група
46 A-43 13 0 1 0 1 16 17 0.94 R2 ? Pipirelli $75.247.660 Задржи група
45 A-43 15 0 0 0 0 6 17 0.35 QF ? Pipirelli $69.835.619 Задржи група
44 A-43 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $90.676.917 Задржи група
43 A-43 16 0 0 0 0 7 17 0.41 QF ? Pipirelli $64.498.741 Задржи група
42 A-43 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $73.736.156 Задржи група
41 A-43 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $68.867.556 Задржи група
40 R-68 1 10 11 7 6 114 17 6.71 W ? Pipirelli $38.720.701 Промовиран
39 A-102 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $12.363.988 Испаднат
38 R-383 5 1 4 0 2 66 17 3.88 F 1820 Pipirelli $11.762.791 Промовиран
37 A-72 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.137.924 Испаднат
36 R-388 3 2 9 0 2 79 17 4.65 F ? Pipirelli $40.463.294 Промовиран
35 A-66 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1306 Pipirelli $-17.336.811 Испаднат
34 R-297 2 2 9 0 1 77 17 4.53 SF ? Pipirelli $23.855.557 Промовиран
33 R-297 7 1 2 0 0 41 17 2.41 F ? Pipirelli $8.777.671 Задржи група
32 A-15 26 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $-11.716.129 Испаднат
31 A-15 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $27.387.321 Задржи група
30 A-15 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 611 Pipirelli $6.104.995 Задржи група
29 R-228 3 1 5 0 1 73 17 4.29 QF 1619 Pipirelli $8.107.776 Промовиран
28 A-49 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-3.074.612 Испаднат
27 A-49 28 0 0 1 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $17.625.931 Задржи група
26 A-49 9 0 1 0 0 25 17 1.47 SF ? Pipirelli $26.482.695 Задржи група
25 A-49 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $30.956.911 Задржи група
24 A-49 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $33.172.731 Задржи група
23 A-49 9 1 2 0 0 30 17 1.76 R1 ? Pipirelli $6.693.962 Задржи група
22 A-49 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $13.156.374 Задржи група
21 R-204 1 7 14 4 1 120 17 7.06 F ? Pipirelli $13.121.404 Промовиран
20 R-204 10 0 1 0 0 23 17 1.35 R2 1707 Pipirelli $8.479.512 Задржи група
19 R-204 14 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $-660.523 Задржи група
18 R-204 8 0 0 0 0 30 15 2 QF - Pipirelli $1.210.834 Задржи група
17 R-204 17 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $2.518.625 Задржи група
16 A-15 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? blank $-10.118.481 Испаднат
15 A-15 25 0 0 0 0 0 17 0 - 695 blank $4.895.139 Задржи група
14 A-15 24 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $7.837.892 Задржи група
13 A-15 25 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $9.923.455 Задржи група
12 R-69 29 0 0 0 0 0 1 0 - - blank $19.720.381 Промовиран*