Профил на менаџерот: Bruno Ferrari

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Bruno Ferrari
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 15, 2014
Последна интеракција: Вчера во 15:25:56
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (540)
Освоени поени:5 (847)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (71)
Пол-позиции:1 (11)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: 0.45 (1.57)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(66/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Bruno Ferrari Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 5
Број на најавувања:3508
Време поминато на ГПРО:717.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 45
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Aurelian Predescu (117)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-45 20 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4403 Pipirelli $13.105.885 Задржи група
85 A-45 31 0 0 0 0 0 17 0 - 4007 Pipirelli $22.345.842 Задржи група
84 A-45 29 0 0 0 0 0 15 0 - 4808 Pipirelli $29.091.404 Задржи група
83 A-45 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2369 Pipirelli $35.229.839 Задржи група
82 P-14 32 0 0 0 1 0 17 0 - 706 Badyear $26.809.883 Испаднат
81 A-3 4 2 4 3 2 61 17 3.59 R1 873 Pipirelli $121.937.683 Промовиран
80 A-3 16 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 1679 Pipirelli $132.045.643 Задржи група
79 A-3 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1746 Pipirelli $99.968.121 Задржи група
78 A-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2115 Pipirelli $98.554.133 Задржи група
77 R-40 2 2 10 4 0 97 16 6.06 F 4719 Pipirelli $47.467.772 Промовиран
76 R-40 3 2 8 1 0 93 17 5.47 QF 2792 Pipirelli $-23.575.157 Задржи група
75 R-40 4 2 6 2 1 66 17 3.88 QF 2685 Pipirelli $-14.158.274 Задржи група
74 A-38 35 0 0 0 0 0 15 0 - 4985 Pipirelli $88.423.070 Испаднат
73 A-38 13 0 1 0 1 15 16 0.94 R1 4187 Pipirelli $119.005.883 Задржи група
72 A-38 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 1314 Pipirelli $133.088.953 Задржи група
71 A-38 11 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 1515 Pipirelli $130.978.699 Задржи група
70 A-38 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2824 Pipirelli $90.023.923 Задржи група
69 A-38 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 3290 Pipirelli $60.850.264 Задржи група
68 R-126 2 2 11 0 1 102 17 6 SF 2633 Pipirelli $46.255.225 Промовиран
67 R-126 15 0 0 0 0 7 15 0.47 R1 5722 Pipirelli $-22.910.994 Задржи група
66 R-126 10 0 1 0 0 21 12 1.75 QF 7061 Pipirelli $9.846.347 Задржи група
65 R-126 15 0 0 0 0 0 3 0 - 7426 Pipirelli $14.939.731 Задржи група
53-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-105 8 1 3 0 0 26 5 5.2 R2 - Pipirelli $90.602.857 Пензиониран
51 A-105 6 1 3 0 1 40 16 2.5 QF - Pipirelli $87.041.221 Задржи група
50 A-105 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $62.522.489 Задржи група
49 A-105 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 1567 Pipirelli $79.522.128 Задржи група
48 R-285 2 4 15 0 1 124 17 7.29 W ? Pipirelli $70.107.182 Промовиран
47 R-285 6 0 2 0 0 43 17 2.53 SF 2385 Pipirelli $-32.380.738 Задржи група
46 R-285 18 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 2569 Pipirelli $5.498.771 Задржи група
45 A-104 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $30.859.635 Испаднат
44 A-104 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $12.794.270 Задржи група
43 R-218 5 2 4 0 0 62 17 3.65 F 2933 Pipirelli $2.906.558 Промовиран*
42 R-218 7 0 1 0 1 31 14 2.21 SF - Pipirelli $-10.877.939 Задржи група
41 R-218 16 0 0 0 0 5 13 0.38 R2 - Pipirelli $6.178.677 Задржи група
40 R-218 36 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.675.000 Задржи група