Профил на менаџерот: Tiago Souza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tiago Souza
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 17, 2014
Последна интеракција: Мај 17 2022, 21:59:51
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (649)
Освоени поени:0 (1314)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (105)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (65)
Просечно поени/трка: 0 (2.02)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2015)
Достигнувања:

34% отклучени

(126/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tiago Souza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 1
Број на најавувања:3024
Време поминато на ГПРО:731.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 17
Позиција во сезоната:30
Пари: $?.???.???
Возач: Michel Alesi (140)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Avonn
Име на тим: Falcon's Fury Brasil
Екипен пласман:250
Поени на тимот:144.2999

Спонзори

BTT Group (A5) - 22 трки
Guccie (A5) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 P-17 22 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 4206 Dunnolop $7.247.103 Задржи група
85 A-5 1 7 9 4 2 98 17 5.76 W 1762 Pipirelli $51.084.268 Промовиран
84 A-5 6 2 4 0 3 39 17 2.29 R1 1384 Pipirelli $6.783.217 Задржи група
83 A-5 18 0 1 0 0 9 16 0.56 R2 4604 Pipirelli $24.865.742 Задржи група
82 R-75 1 6 12 2 3 112 17 6.59 W 3021 Pipirelli $25.650.359 Промовиран
81 A-12 21 0 0 0 0 3 16 0.19 - 5793 Pipirelli $-1.528.007 Испаднат
80 A-12 29 0 0 0 1 0 17 0 - 3720 Pipirelli $1.945.486 Задржи група
79 A-12 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 6267 Pipirelli $2.576.170 Задржи група
78 A-12 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 4963 Pipirelli $4.606.385 Задржи група
77 P-8 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1668 Yokomama $6.771.270 Испаднат
76 A-62 4 1 5 0 2 52 17 3.06 QF 3548 Pipirelli $14.494.646 Промовиран
75 A-62 10 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 1314 Pipirelli $12.603.200 Задржи група
74 A-62 13 0 1 0 1 11 17 0.65 R1 3126 Pipirelli $8.200.752 Задржи група
73 A-62 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2423 Pipirelli $45.414.315 Задржи група
72 R-142 3 1 10 3 1 92 17 5.41 SF 2757 Pipirelli $28.839.761 Промовиран
71 R-142 9 0 0 0 0 20 15 1.33 R2 5399 Pipirelli $-14.035.310 Задржи група
70 A-84 39 0 0 0 0 0 7 0 - 8522 Pipirelli $-38.526.379 Спец пот
69 R-125 2 3 11 15 5 107 17 6.29 R1 2947 Pipirelli $5.324.737 Промовиран
68 R-125 9 0 0 0 0 22 12 1.83 R2 6691 Pipirelli $23.212.178 Задржи група
67 A-90 37 0 0 0 0 0 17 0 - 4542 Pipirelli $-114.601 Испаднат
66 R-68 5 1 3 0 1 67 16 4.19 SF 4978 Pipirelli $9.311.460 Промовиран
65 R-68 6 1 2 0 0 35 17 2.06 R2 2991 Pipirelli $-15.817.013 Задржи група
64 R-68 7 0 1 0 1 44 17 2.59 SF 3903 Pipirelli $-6.560.370 Задржи група
63 A-124 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4736 Pipirelli $-5.819.645 Испаднат
62 A-124 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 5696 Pipirelli $8.095.451 Задржи група
61 R-45 2 3 11 0 8 103 17 6.06 SF 3449 Pipirelli $8.865.717 Промовиран
60 R-45 7 0 3 0 0 46 17 2.71 QF 4660 Pipirelli $-930.401 Задржи група
59 R-45 4 0 8 0 0 66 17 3.88 R2 3285 Pipirelli $4.454.674 Задржи група
53-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-55 17 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-609.254 Задржи група
51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 R-262 14 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $-21.653.740 Задржи група
49 R-262 9 0 2 1 1 21 17 1.24 R1 2802 Pipirelli $-18.974.658 Задржи група
48 R-262 3 0 4 0 1 73 17 4.29 QF ? Pipirelli $-17.652.611 Задржи група
47 R-262 4 1 6 5 3 75 17 4.41 R2 ? Pipirelli $-9.888.654 Задржи група
46 R-262 9 0 1 1 6 28 17 1.65 R1 ? Pipirelli $-33.184.944 Задржи група
45 R-262 7 0 1 1 1 38 16 2.38 SF - Pipirelli $-13.440.664 Задржи група
44 R-262 8 1 2 0 8 37 17 2.18 SF ? Pipirelli $-8.551.607 Задржи група
43 R-262 6 2 5 1 5 42 17 2.47 F ? Pipirelli $4.202.070 Задржи група
42 R-262 14 0 0 0 5 7 17 0.41 QF ? Pipirelli $-20.958.622 Задржи група
41 R-262 14 0 1 0 7 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $125.003 Задржи група
40 R-262 38 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $13.627.250 Задржи група