Профил на менаџерот: Stefan Leinsinger

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Benetton B192
Име:Stefan Leinsinger
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 17, 2014
Последна интеракција: Денес во 12:49:09
Постови на форумот:71  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (583)
Освоени поени:0 (1617)
Победи:0 (74)
Подиуми:0 (141)
Пол-позиции:0 (100)
Најбрзи круга:0 (64)
Просечно поени/трка: 0 (2.77)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 19, 2014)
Достигнувања:

61% отклучени

(213/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Stefan Leinsinger Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 40, Трка 16
Број на најавувања:20193
Време поминато на ГПРО:3029 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Zorzi (162)
Технички Директор: Eric Collins (91)
Екипа во целост:27
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Adrenalin Motorsport Red
Екипен пласман:218
Поени на тимот:83.2669

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Stefan Leinsinger (Последна обнова: Јун 21 2015, 19:01:40)
Career:

Rookie: 36 Races 9 Wins 18 Podiums 7 Poles 2 Fastest laps 198 Points
Amateur: 49 Races 4 Wins 13 Podiums 13 Poles 3 Fastest laps 153 Points
Pro: 17 Races 1 Podium 11 Points