Профил на менаџерот: Steven Lowrey

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Steven Lowrey
Држава: Англија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мар 25, 2014
Последна интеракција: Денес во 14:15:02
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (218)
Освоени поени:0 (392)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (25)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (1.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(42/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Steven Lowrey Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 10
Број на најавувања:1230
Време поминато на ГПРО:279 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 45
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Alexander Watts (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Brabham GPRO
Екипен пласман:465
Поени на тимот:72.5331

Спонзори

Jean Germanior (R101) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-45 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1829 Pipirelli $21.749.438 Задржи група
85 A-45 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 3853 Pipirelli $9.008.650 Задржи група
84 R-101 2 4 8 3 1 84 17 4.94 SF 3364 Pipirelli $14.978.813 Промовиран
83 R-101 12 0 0 1 0 19 15 1.27 SF 4963 Pipirelli $12.138.771 Задржи група
82 A-71 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2689 Pipirelli $16.892.332 Испаднат
81 R-129 4 1 5 0 1 84 17 4.94 QF 2749 Pipirelli $12.162.866 Промовиран
80 R-129 6 0 1 1 1 44 17 2.59 R2 3434 Pipirelli $11.746.627 Задржи група
79 R-129 9 0 1 0 1 27 15 1.8 QF 5358 Pipirelli $34.535.998 Задржи група
78 R-129 16 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5526 Pipirelli $30.197.016 Задржи група
77 R-129 14 0 0 0 0 5 13 0.38 SF 6470 Pipirelli $9.070.649 Задржи група
76 R-129 24 0 0 0 0 0 2 0 - 7469 Pipirelli $17.055.078 Задржи група
74-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-65 8 0 1 0 1 30 11 2.73 R1 6782 Pipirelli $23.690.227 Задржи група
72 A-17 38 0 0 0 0 0 11 0 - 6896 Pipirelli $-4.033.582 Испаднат
71 R-136 1 2 9 1 5 94 16 5.88 F 4623 Pipirelli $19.429.326 Промовиран
70 R-136 21 0 0 0 0 0 7 0 - 6916 Pipirelli $28.918.144 Задржи група
41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $0 Задржи група