Профил на менаџерот: Pulido Quintero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pulido Quintero
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 25, 2009
Последна интеракција: Денес во 00:02:46
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (588)
Освоени поени:9 (706)
Победи:0 (16)
Подиуми:1 (54)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: 0.75 (1.2)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(66/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pulido Quintero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 27, Трка 2
Број на најавувања:4892
Време поминато на ГПРО:2376.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 8
Позиција во сезоната:14
Пари: $?.???.???
Возач: Alain Dillmann (122)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:28
Гуми: Pipirelli
Име на тим: SCUDERIA J.P.MONTOYA RACING
Екипен пласман:449
Поени на тимот:104.4001

Спонзори

Oranges (A8) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-8 23 0 0 0 0 0 13 0 R2 6059 Pipirelli $16.198.355 Задржи група
71 A-8 23 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 5479 Pipirelli $18.925.260 Задржи група
70 A-8 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1793 Pipirelli $18.785.132 Задржи група
69 A-8 6 0 5 0 0 48 17 2.82 SF 1107 Pipirelli $25.666.705 Задржи група
68 A-8 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1458 Pipirelli $20.838.993 Задржи група
67 A-8 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2264 Pipirelli $28.865.423 Задржи група
66 A-8 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2663 Pipirelli $22.232.010 Задржи група
65 A-8 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1895 Pipirelli $20.903.607 Задржи група
64 A-8 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1970 Pipirelli $27.785.205 Задржи група
63 A-8 20 0 0 0 0 0 17 0 R2 2236 Pipirelli $37.562.481 Задржи група
62 A-8 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2360 Pipirelli $13.745.837 Задржи група
61 P-6 34 0 0 0 0 1 17 0.06 - 504 Dunnolop $17.221.683 Испаднат
60 A-50 3 1 9 0 1 97 17 5.71 SF 763 Pipirelli $67.962.889 Промовиран
59 A-50 14 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 3447 Pipirelli $56.625.623 Задржи група
58 A-50 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1668 Pipirelli $60.114.339 Задржи група
57 A-50 14 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 2349 Pipirelli $73.553.717 Задржи група
56 A-50 6 0 1 0 0 36 17 2.12 R2 1434 Pipirelli $34.866.992 Задржи група
55 A-50 9 1 2 0 1 31 16 1.94 R2 4699 Pipirelli $30.546.430 Задржи група
54 A-50 14 0 0 0 0 13 16 0.81 R2 5699 Pipirelli $17.352.590 Задржи група
53 A-50 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1193 Pipirelli $38.509.332 Задржи група
52 A-50 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $22.501.772 Задржи група
51 A-50 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $21.462.454 Задржи група
50 A-50 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $23.416.025 Задржи група
49 A-50 10 0 1 0 0 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $25.806.586 Задржи група
48 A-50 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1639 Pipirelli $16.367.763 Задржи група
47 R-269 3 5 10 5 2 100 17 5.88 QF ? Pipirelli $14.283.673 Промовиран
46 A-66 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 2088 Pipirelli $8.088.645 Испаднат
45 R-307 1 5 11 11 0 110 17 6.47 W 2054 Pipirelli $21.872.109 Промовиран
44 R-307 4 2 7 0 0 82 17 4.82 R1 2109 Pipirelli $-3.692.682 Задржи група
43 R-307 18 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 - Pipirelli $-12.434.379 Задржи група
36-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 A-46 39 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $14.441.501 Испаднат
34 R-343 6 2 4 1 0 51 17 3 SF ? Pipirelli $1.342.088 Промовиран*
30-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-245 12 0 1 0 0 18 12 1.5 R1 - Pipirelli $-3.239.538 Задржи група
28 R-245 18 0 0 0 0 4 11 0.36 R1 - Pipirelli $-18.154.482 Задржи група
27 R-245 14 0 1 0 0 10 13 0.77 R2 - Pipirelli $-8.991.452 Задржи група