Профил на менаџерот: Joabe Reis Silva

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joabe Reis Silva
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 1, 2014
Последна интеракција: Вчера во 23:13:58
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (646)
Освоени поени:0 (1160)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (88)
Пол-позиции:0 (37)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: 0 (1.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(112/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joabe Reis Silva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:joabe.reis.silva

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 1
Број на најавувања:4941
Време поминато на ГПРО:916.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:33
Пари: $?.???.???
Возач: Enrico Capelli (135)
Технички Директор: Ignazio di Montezemolo (91)
Екипа во целост:12
Гуми: Avonn
Име на тим: Amazonas Brasil Racing I
Екипен пласман:229
Поени на тимот:78.0001

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-12 22 0 0 0 0 6 14 0.43 R2 5019 Avonn $9.426.861 Задржи група
82 P-12 21 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4135 Avonn $10.806.404 Задржи група
81 P-12 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 605 Yokomama $18.463.453 Задржи група
80 A-66 4 3 6 0 4 63 13 4.85 R2 5925 Pipirelli $59.632.715 Промовиран
79 A-66 15 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 1806 Pipirelli $35.467.075 Задржи група
78 A-66 23 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5501 Pipirelli $18.961.454 Задржи група
77 A-66 24 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 5101 Pipirelli $27.695.358 Задржи група
76 A-66 14 0 1 0 0 21 17 1.24 QF 1533 Pipirelli $27.156.192 Задржи група
75 P-11 28 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 5336 Yokomama $-8.877.214 Испаднат
74 P-11 14 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 2380 Dunnolop $7.981.472 Задржи група
73 P-11 21 0 1 0 2 14 16 0.88 - 2944 Yokomama $41.044.664 Задржи група
72 A-54 2 2 14 11 1 111 17 6.53 R2 603 Pipirelli $126.922.973 Промовиран
71 A-54 6 0 4 0 0 61 17 3.59 R2 1539 Pipirelli $81.360.069 Задржи група
70 A-54 22 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 4647 Pipirelli $47.889.335 Задржи група
69 A-54 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2862 Pipirelli $22.638.773 Задржи група
68 A-54 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2286 Pipirelli $27.116.341 Задржи група
67 P-6 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 4722 Yokomama $-641.915 Испаднат
66 A-85 4 2 6 0 0 74 16 4.62 SF 3738 Pipirelli $30.910.677 Промовиран
65 A-85 7 1 1 0 0 29 15 1.93 QF 4984 Pipirelli $25.174.303 Задржи група
64 A-85 10 0 1 0 0 24 15 1.6 QF 5671 Pipirelli $20.159.051 Задржи група
63 P-4 33 0 0 0 0 0 16 0 - 4184 Yokomama $13.816.686 Испаднат
62 A-92 2 3 7 2 1 71 17 4.18 QF 1214 Pipirelli $56.845.639 Промовиран
61 A-92 11 1 1 0 1 23 17 1.35 R1 1270 Pipirelli $24.628.570 Задржи група
60 A-92 10 1 1 0 0 20 17 1.18 R1 1943 Pipirelli $39.641.530 Задржи група
59 A-92 8 0 2 0 1 30 17 1.76 QF 1184 Pipirelli $59.978.969 Задржи група
58 A-92 19 0 0 0 0 0 15 0 R2 5505 Pipirelli $37.619.190 Задржи група
57 A-92 11 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 3245 Pipirelli $43.503.399 Задржи група
56 A-92 8 0 2 0 0 28 15 1.87 R1 6269 Pipirelli $49.362.917 Задржи група
55 A-92 12 0 0 0 0 17 17 1 R1 1627 Pipirelli $37.727.366 Задржи група
54 A-92 15 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4512 Pipirelli $17.827.978 Задржи група
53 R-348 2 8 11 10 2 117 15 7.8 W 5905 Pipirelli $27.928.337 Промовиран
52 R-348 4 1 7 0 1 81 17 4.76 F 1829 Pipirelli $-21.908.630 Задржи група
51 R-348 6 0 0 0 0 33 15 2.2 R2 - Pipirelli $-25.714.448 Задржи група
50 R-348 11 0 0 5 0 16 15 1.07 R1 - Pipirelli $3.649.707 Задржи група
48-49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-115 37 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-227.495 Испаднат
46 R-2 5 3 6 4 2 64 11 5.82 SF - Pipirelli $9.609.531 Промовиран
45 A-37 34 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $3.096.782 Испаднат
44 R-232 3 1 6 3 2 74 16 4.62 QF - Pipirelli $8.637.761 Промовиран
43 R-232 5 2 4 2 2 55 15 3.67 F - Pipirelli $-11.489.658 Задржи група
42 R-232 7 1 3 0 0 36 16 2.25 R2 - Pipirelli $-4.366.327 Задржи група
41 R-232 9 0 1 0 0 31 16 1.94 SF - Pipirelli $-9.640.586 Задржи група