Профил на менаџерот: Christophe Hauler

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christophe Hauler
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2014
Последна интеракција: Вчера во 09:59:36
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (546)
Освоени поени:0 (840)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (63)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (1.54)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 20, 2017)
Достигнувања:

26% отклучени

(90/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christophe Hauler Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 3
Број на најавувања:6481
Време поминато на ГПРО:921.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Wayne Quaife-Hobbs (134)
Технички Директор: Joanna Gascoyne (80)
Екипа во целост:16
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Zéro de conduite !!!
Екипен пласман:165
Поени на тимот:247.4167

Спонзори

Xerocks (A58) - 15 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-58 2 2 9 1 0 80 16 5 SF 3711 Pipirelli $44.204.248 Промовиран
71 A-58 11 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 1044 Pipirelli $37.887.475 Задржи група
70 A-58 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 4634 Pipirelli $22.218.780 Задржи група
69 A-58 26 0 0 0 0 0 17 0 - 4124 Pipirelli $17.483.626 Задржи група
68 P-15 39 0 0 0 0 0 17 0 - 4954 Yokomama $96.117.505 Испаднат
67 A-14 2 1 7 1 5 70 17 4.12 W 855 Pipirelli $47.224.788 Промовиран
66 A-14 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 5097 Pipirelli $49.264.671 Задржи група
65 R-43 4 1 7 1 1 70 15 4.67 QF 6071 Pipirelli $29.833.698 Промовиран
64 R-43 8 0 1 0 1 20 16 1.25 QF 7145 Pipirelli $81.540.673 Задржи група
63 P-14 18 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 844 Hancock $-14.996.312 Спец пот
62 P-14 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 4977 Yokomama $29.527.795 Задржи група
61 P-14 6 0 2 0 1 30 17 1.76 R2 179 Dunnolop $33.864.685 Задржи група
60 P-14 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 381 Dunnolop $36.883.462 Задржи група
59 P-14 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 601 Yokomama $42.367.469 Задржи група
58 A-46 2 3 7 2 2 98 17 5.76 F 609 Pipirelli $48.088.676 Промовиран
57 A-46 8 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1273 Pipirelli $27.033.791 Задржи група
56 A-46 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 7049 Pipirelli $26.137.531 Задржи група
55 P-13 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 507 Avonn $12.878.338 Испаднат
54 A-124 3 3 7 3 9 75 17 4.41 W 1748 Pipirelli $31.707.526 Промовиран
53 A-124 16 0 0 1 0 10 16 0.62 R1 3792 Pipirelli $11.158.503 Задржи група
52 A-124 27 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $17.368.822 Задржи група
51 A-124 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $18.478.565 Задржи група
50 A-124 6 1 2 7 1 44 17 2.59 QF 591 Pipirelli $12.869.744 Задржи група
49 A-124 17 0 0 1 1 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $22.759.936 Задржи група
48 A-124 13 0 0 0 0 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $16.100.171 Задржи група
47 A-124 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 902 Pipirelli $14.878.874 Задржи група
46 A-124 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1443 Pipirelli $24.161.620 Задржи група
45 R-164 2 2 12 3 0 99 17 5.82 SF 2006 Pipirelli $33.410.067 Промовиран
44 A-92 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 1712 Pipirelli $11.125.756 Испаднат
43 R-391 3 3 7 2 1 84 17 4.94 QF 2748 Pipirelli $23.151.738 Промовиран
42 R-391 7 0 0 0 0 29 13 2.23 QF - Pipirelli $-5.510.892 Задржи група
41 R-391 11 0 1 0 1 14 15 0.93 - - Pipirelli $10.169.958 Задржи група