Профил на менаџерот: David Rumens

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:David Rumens
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 7, 2014
Последна интеракција: Јул 18 2016, 01:04:38
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (218)
Освоени поени:0 (386)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (34)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(37/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Rumens Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 3
Број на најавувања:1704
Време поминато на ГПРО:344.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
55-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-21 34 0 0 0 0 0 2 0 R1 13311 Pipirelli $15.476.519 Пензиониран
53 A-21 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 2873 Pipirelli $12.606.443 Задржи група
52 A-21 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $10.125.819 Задржи група
51 A-21 17 0 0 0 0 10 17 0.59 SF 919 Pipirelli $17.443.315 Задржи група
50 A-21 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.981.760 Задржи група
49 R-73 2 3 12 4 1 107 17 6.29 QF ? Pipirelli $13.183.300 Промовиран
48 A-92 25 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-1.285.995 Испаднат
47 R-239 4 1 5 0 1 73 16 4.56 SF - Pipirelli $17.188.996 Промовиран
46 A-71 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $5.242.042 Испаднат
45 R-261 2 3 6 0 0 71 17 4.18 R2 ? Pipirelli $22.092.837 Промовиран
44 A-82 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $11.041.601 Испаднат
43 R-270 2 1 10 1 4 87 17 5.12 R1 ? Pipirelli $27.471.236 Промовиран
42 R-270 10 0 1 0 1 23 17 1.35 R1 ? Pipirelli $8.182.032 Задржи група
41 R-270 15 0 0 0 0 6 15 0.4 - - Pipirelli $3.412.954 Задржи група