Профил на менаџерот: Maurizio Faccin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Maurizio Faccin
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 8, 2014
Последна интеракција: Јул 25 2021, 12:25:39
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (706)
Освоени поени:0 (988)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (77)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (1.4)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 30, 2014)
Достигнувања:

28% отклучени

(102/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Maurizio Faccin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 4
Број на најавувања:3744
Време поминато на ГПРО:357.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 5
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Graham Watson (136)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: blank
Име на тим: " TEAM 58 SUPER SIC "
Екипен пласман:170
Поени на тимот:0

Спонзори

Siemen (A8) - 34 трки
AT&AT (A8) - 27 трки
Uhrendirect (A8) - 17 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-8 2 3 6 3 3 77 17 4.53 R2 678 Pipirelli $84.545.959 Промовиран
81 A-8 12 0 1 0 0 17 17 1 R1 1048 Pipirelli $56.338.051 Задржи група
80 A-8 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1471 Pipirelli $37.413.548 Задржи група
79 A-8 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4084 Pipirelli $40.061.213 Задржи група
78 P-10 36 0 0 0 0 0 17 0 SF 4989 Avonn $113.710.392 Испаднат
77 A-25 3 0 9 0 0 76 17 4.47 SF 1854 Pipirelli $81.361.937 Промовиран
76 A-25 5 0 3 0 2 39 17 2.29 SF 2663 Pipirelli $72.875.334 Задржи група
75 A-25 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3793 Pipirelli $63.934.022 Задржи група
74 A-25 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2666 Pipirelli $55.069.761 Задржи група
73 P-8 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 4207 Yokomama $39.466.544 Испаднат
72 P-8 23 0 0 0 0 6 17 0.35 SF 4037 Yokomama $13.994.389 Задржи група
71 P-8 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 4959 Yokomama $32.503.121 Задржи група
70 P-8 11 0 0 0 0 17 17 1 R1 688 Yokomama $23.413.768 Задржи група
69 P-8 23 0 1 0 0 6 17 0.35 QF 3391 Dunnolop $63.433.727 Задржи група
68 P-8 23 0 1 0 0 13 17 0.76 F 387 Yokomama $92.620.844 Задржи група
67 P-8 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1321 Yokomama $89.610.329 Задржи група
66 P-8 19 0 0 0 1 12 17 0.71 R1 427 Yokomama $95.136.056 Задржи група
65 P-8 12 0 1 0 0 12 16 0.75 R1 2164 Yokomama $93.181.294 Задржи група
64 A-18 3 1 6 0 4 78 17 4.59 SF 833 Pipirelli $142.649.867 Промовиран
63 A-18 4 0 3 0 0 52 17 3.06 R1 1151 Pipirelli $91.493.700 Задржи група
62 A-18 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2449 Pipirelli $42.998.426 Задржи група
61 A-18 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1642 Pipirelli $12.230.644 Задржи група
60 P-13 35 0 0 0 0 0 17 0 QF 581 Yokomama $10.441.695 Испаднат
59 P-13 16 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 727 Yokomama $36.682.346 Задржи група
58 P-13 15 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 473 Yokomama $58.908.266 Задржи група
57 P-13 20 1 1 0 0 10 17 0.59 QF 3017 Yokomama $47.824.842 Задржи група
56 P-13 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 417 Dunnolop $90.751.599 Задржи група
55 P-13 10 0 2 0 1 19 17 1.12 R2 305 Dunnolop $89.396.033 Задржи група
54 A-44 1 9 14 8 2 128 17 7.53 SF 617 Pipirelli $89.318.403 Промовиран
53 A-44 6 0 2 0 0 49 17 2.88 QF 673 Pipirelli $63.877.822 Задржи група
52 A-44 12 0 0 0 0 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $35.371.701 Задржи група
51 A-44 11 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 ? Pipirelli $49.251.091 Задржи група
50 P-3 27 0 0 1 0 8 17 0.47 R2 ? Yokomama $59.694.242 Испаднат
49 A-82 2 4 10 5 0 100 17 5.88 QF 568 Pipirelli $91.267.538 Промовиран
48 A-82 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $60.803.923 Задржи група
47 A-82 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1220 Pipirelli $51.301.370 Задржи група
46 A-82 21 0 0 1 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $11.784.048 Задржи група
45 A-82 10 0 1 0 0 22 17 1.29 QF 788 Pipirelli $58.405.791 Задржи група
44 A-82 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 922 Pipirelli $57.888.434 Задржи група
43 A-82 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1052 Pipirelli $27.303.814 Задржи група
42 R-295 1 6 12 9 0 115 17 6.76 W 1370 Pipirelli $50.415.493 Промовиран
41 R-295 11 0 1 1 0 13 12 1.08 - - Pipirelli $-17.653.712 Задржи група