Профил на менаџерот: Kai Saarto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Kai Saarto
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 5, 2007
Последна интеракција: Мар 30 2021, 13:24:06
Постови на форумот:57  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (342)
Освоени поени:0 (554)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (39)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(28/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kai Saarto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 9
Број на најавувања:2198
Време поминато на ГПРО:611.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Kai Saarto (Последна обнова: Дек 19 2007, 11:25:16)
Season 3: I came into game half way to 3rd season. Nothing spectacular there, couple of "almost points" finishes.

Season 4: Bad start, struggled to get a driver. Got a good one around 5th or 6th race. Combined with some experience with pit strategy from the first season I got one podium. There would have more, but I ran out of money too fast. Gladly, I think I learned enough to actually be competitive on S5.

Season 5: Managed to get a promising OA68 driver for practically free. Managed to get promoted.

Season 6: Old driver didn't make the cut so I hired a new one, still struggling at the last places. Edit: hired yet another, even more crappier driver. Kicked him as well after 2 races. Now I got an expensive one, but he is fast. Hope my lousy car and money will help me retain amateur-status. Edit: it did :)

Season 7: I'got about lvl6 car and a good driver for the 8 first races. Should be enough to remain in amateur. My goal is to raise a bit of money and get car and facilities a little better. Perhaps next season I can fight for promotion.